V předchozích čtyřech ročnících celostátní soutěže si po dvou prvenstvích rozdělily Praha s Brnem. Jeden z výběrů se na jaře může dostat do čela historických tabulek. „Samozřejmě naše ambice jsou pořád stejné, chceme potřetí vyhrát, ať jsme první s tolika tituly my a ne Praha,“ povídal brněnský útočník Dominik Moučka.

Staropramen Praha přitom přijel do Brna se dvěma vítězstvími v sezoně v zádech. „Výsledek 4:0 vypadá hrůzostrašně, ale myslím, že jsme sehráli vyrovnaný zápas, jenže nám potom prostě došly síly. Přijeli jsme sice v kvalitní sestavě, ale s malým počtem lidí a zranil se nám ještě v prvním poločase Šulty (Pavel Šultes – pozn. red.). Brno střídalo dvě pětky a potom nás docela přejelo,“ uznal pražský kapitán Stanislav Mařík.

Brno šlo do vedení už ve čtvrté minutě, když se prosadil evropský šampion do 21 let Michal Mezník. „Oba dva týmy nehrály moc dobrý fotbal, ale první gól nám pomohl, pak jsme to urvali dalšími brankami,“ poznamenal Moučka, jenž u prvního zásahu asistoval.

Další trefy padaly až po přestávce, na rozdíl dvou branek zvýšil David Cupák. „Přijeli jsme hrát odzadu, protože jsme věděli, že Brno bude mít dvě pětky a nás bude málo. Chtěli jsme vydržet co nejdéle bez gólu, ten první nám rozhodil taktiku. Nedalo se nic dělat. První půle byla vyrovnaná, měli jsme náznaky šancí, ale zlomový byl spíš druhý gól, takový hloupý. Potom jsme museli hru malinko otevřít a Brňáky napadat, což nám srazilo vaz. Ubyly nám síly, udělali jsme dvě chyby, které znamenaly prohru 0:4,“ litoval reprezentační útočník Mařík.

V závěru se prosadili Tomáš Selinger a světový šampion do 21 let Moučka, který tak oslavil nedělní dvaadvacáté narozeniny. „Byl to povedený den, že jsem si nadělil gól a vyhráli jsme nad Prahou. Tři body jsou důležité,“ těšilo brněnského útočníka, který si rozumí i s novými spoluhráči ve výběru. „S klukama se známe z brněnské ligy, máme dobré vztahy. Noví hráči zapadli a hraje se nám s nimi dobře, zatím tomu výsledky odpovídají,“ doplnil.

Praha vede tabulku o skóre před Blanenskem a Brnem, ovšem odehrála o utkání víc než jihomoravské duo. „Byl to třetí zápas a sezonu nejde projet bez ztráty květinky. Musíme vyhrávat domácí utkání a scházet se na venkovní. Není rozhodující, že jsme prohráli, ale Brno je na koni, když nás porazilo. Hlavu si tím nelámu, když jej v Praze porazíme 5:0, bude to dobré,“ pousmál se Mařík.

Výběr z hlavního města však potřebuje zapracovat na docházce. „Na poslední tři výjezdy do Brna jsme jeli se třemi lidmi na střídání a doma se nás schází patnáct, až trenér musí odmítat hráče. Pokud chceme být úspěšní, co se týče titulu, potřebujeme ve víc lidech jezdit i ven. Kluci v Brně mají takovou sílu, že v sedmi osmi se jen hodně těžko poráží,“ podotkl pražský útočník.

Brno – Staropramen Praha 4:0 (1:0)
Branky a nahrávky: 4. Mezník (Moučka), 36. Cupák (Zezula), 57. Selinger (Cupák), 58. Moučka. Rozhodčí: Pfeifer – Virčík. Hráno bez karet. Diváci: 20.
Brno: David Záleský (Zdeněk Sára) – Čeněk Cenek, David Cupák, Bohumír Doubravský, Martin Chroust, Patrik Levčík, David Macko II, Lukáš Matyska, Michal Mezník, David Presl, Dominik Moučka, Tomáš Prokeš, Tomáš Selinger, Tadeáš Zezula.
Staropramen Praha: Jakub Stehno (Jaroslav Bellada) – Tomáš Mařík, Lukáš Kratochvíl, Václav Socher, David Baran, Pavel Šultes, Stanislav Mařík, Tomáš Kounovský, Michal Uhlíř.