Právě Ukrajina hostila v letech 2007 až 2021 všechny ročníky turnaje Eurofanz, po vypuknutí války na jejím území se však soupeření fanklubů přesunulo do Brna.

Deset evropských výběrů tentokrát doplnili fanoušci z Brazílie a Mexika, kromě sportovního klání o celkové vítězství však šlo i o ukázku přátelství a solidarity. Veškerý výtěžek totiž znovu putoval na podporu ukrajinských rodin zasažených válkou.

| Video: Youtube

Fanouškovské výběry byly rozděleny do čtyř tříčlenných skupin, ze kterých nejlepší dva celky postupovaly do vyřazovacích bojů. Do nich se dostalo i Slovácko, které prošlo až do semifinále, ve kterém však nestačilo na Ukrajinu.

Dramatické finále pak nabídlo bezbrankovou podívanou, kterou musely rozhodnout až pokutové kopy. V nich se dařilo více rumunským fanouškům, kteří zvítězili 4:2 a obhájili prvenství. „Rád bych poděkoval všem hráčům, týmům, fanouškům, sponzorům a dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci turnaje. Výtěžek z akce věnujeme opět na podporu rodin z Ukrajiny,“ potvrdil organizátor turnaje Marek Fišer.

V roce 2022 klání fotbalových fanoušků hostil dokonce přímo legendární stadion za Lužánkami, loni už se však přesunulo na umělou trávu sousedního Boby centra, kde se odehrál i letošní ročník.

Eurofanz 2024 v brněnském Boby centru

Skupina A:
Rumunsko 1:0 Ukrajina
Boby Brno 1:4 Rumunsko
Ukrajina 4:1 Boby Brno

Skupina B:
Slovinsko 0:4 Borzhava
Heerenveen 0:2 Slovinsko
Borzhava 5:0 Heerenveen

Skupina C:
Nizozemsko 0:1 Bělorusko
Bělorusko 2:0 Mexiko
Mexiko 3:0 Nizozemsko

Skupina D:
Slovácko 3:1 Azov
Slovácko 5:0 Brazílie
Azov 10:0 Brazílie

Čtvrtfinále:
Rumunsko 2:1 Azov
Borzhava 9:1 Mexiko
Bělorusko 0:6 Ukrajina
Slovácko 7:0 Slovinsko

Semifinále:
Rumunsko 3:0 Borzhava
Ukrajina 4:1 Slovácko

Finále:
Rumunsko 0:0 Ukrajina (4:2 na penalty)

Individuální ocenění:
Nejlepší hráč turnaje: Dimitriy Ostrovka (Ukrajina)
Nejlepší brankář: Alex Radu (Rumunsko)
Nejlepší střelec: Ivan Bodnar (Borzhava), 10 branek
Nejsympatičtější tým (volený kapitány): Bělorusko a Nizozemsko