Doplňujeme výpovědi zaslané do redakce.

Ještě teď v sobě těžko dusím pocity krutosti, nespravedlnosti a křivdy!!! A o fotbalu bohužel nemluvím. Na Bohemku jsem se těšil a ne náhodou jsem si ji vybral jako svůj první výjezd v životě. Vím, že atmosféra je pro domácí otřepaným 12. hráčem a tak jsme se s kámošema dohodli, vzali auto a od Bohémy vyrazili Bohemce toho hráče navíc zkusit zremizovat… Ale abych se dostal k věci. Proti důkladným, tzv. ponožkovým prohlídkám nic nemám, jde mi o fandění.

Stupida s basebolovýma pálkama policie, aspoň podle mýho, správně zadržela.. Velcí "securiťáčtí bohové" se nade mnou smilovali a na rozdíl od jiných mi dovolili vstoupit. Jelikož jsme dorazili dost brzo, chytli jsme místa úplně nahoře na tribunce pro hosty, což se ukázalo být doslova životně důležitý, protože to co tito bohové na konec zápasu předvedli, bylo opravdu o život. Spouštěcím mechanismem podle mě nebyla ta blbá dýmovnice, která ani náhodou nedopadla na hřiště a stejně vyudila jenom nás, ale slepičí mozek ve steroidově nadrženým těle tzv. securiťáků. Co jsem viděl: kluka, kterej je žádným způsobem neohrožoval a kterýho si vytáhli a zneutralizovali způsobem, že letěl přes tři řady sedaček a dopad hlavou na zábradlí, druhýho, kterej mu šel slovně napomoc aniž by se kohokoliv z nich jen letmo dotkl, a kterýho (nejspíš pro jeho dobro a pro bezpečí jeho přátel, vždyť si to za 120,- zaplatil) zkopali, kamaráda, kterej v nastalém chaosu a panice přelez ten zelenej plot, co jsme měli za zádama a z něho raději riskl skok v pěti metrech nad zemí na přilehlou tak metr vzdálenou střechu, než jít na neschopenku, a tak podobně. Tuhletu absolutně bezdůvodnou brutalitu si nesmíme nechat líbit!!! Ti steroidový ubožáci za svý chování musí nést právní důsledky!!! A také ten, kdo si jejich "služby" zaplatil!!! Ti kluci, co neměli takové štěstí jako já, ať dodají lékařské zprávy a nálezy a ať se za ně vedení klubu postaví!!!

Zbrojovce zdar Míra

---

Zdarec, mám jenom pár slov o zásahu security. Stál jsem celkem nahoře, takže na mě nedošlo. ale nechápu jak u sebe sekuriťáci můžou mít boxery. Už na první pohled šlo vidět že jsou na bitku nadržení, přímo u zrodu bitky jsem nebyl, ale viděl sem jak fanouška, který nic nedělal a rvát se nechtěl, hodili přes zábradlí a začali ho kopat. Když jeden z fanoušků(tuším Lovec) pouze procházel kolem security vrhli se na něj a mlátili ho dost nevybíravě a hlavně v obrovské přesile. Potom je tu zahozený mobil a dobitý fanoušek jen za to, že si to točil. Kecy sekuriťáka, který hecoval ostatní, tak pojďte tak už je domlátíme všechny. nebo je tu ještě někdo kdo má problém a chce rozbít držku? Jestli jo tak pojďte my vás zřežeme. Taky stojí za zmínku bezdůvodně roztržená mikina Lonsdale a zničený mobil jednoho z fanoušků. Chování Bohemky jsem fakt nepochopil. Zbytečně nechali stát spoustu lidí před stadecem a ty na stadioně šikanovali. Jinak se to říct nedá. Chápu, že když někdo dělá bordel, tak ho vyvedou, ale mlátit bezdůvodně klidný fanoušky je hnus. Taky jejich pokřiky na holky, který tam byly (že je vymr….) jsou ubohost. Ani ti bezmozci nemůžou mít radost z toho že ve třech zmlátí borca ,který nic nevyvolává a ještě ho zkopou na zemi. Nevím, jestli to něčemu pomůže ale snad jo…

Anonym

---

Jestli si takto představujete dobře zvládnutou pořadatelskou službu, není co dodat. Dýmovnice zapálená v sektoru hostí byla tvrdě a brutálně ztrestána. Fans hostí byli krutě biti bandou psychopatů, namátkově vytahováni z davu a lynčováni na zemi pomocí úderů lokty, pěstí a kopanci. Podívejte se na ten zákrok, určitě máte vše nahrané na kamery. V sektoru nebyli žádní brněnští chuligáni ani rváči, ti byli drženi na Chodově a ti, kteří se dostali až ke stadionu, nebyli vůbec vpuštěni. Koho a proč tedy sekurity masakrovala? Dýmovnice byla záminkou? Proč stejně tvrdě nezasáhli ve chvíli, kdy hořelo v sektoru domácích? Mám foto, jak se v sektoru domácích dýmí… Proč lidi z ochranky řvou: "Tak pojďte vy z..di z Brna, všechny vás zabijeme!!" ? Nebo jejich slova nad lidmi ležícími v krvi na zemi:"Tak kdo bude další? Tohle není žádný soupeř.." Soupeř!!?!! Byl to hnus… Co si asi říká ta zhruba desítka vyděšených, čtyřicetiletých norských fanoušků, kteří též nebyli ušetřeni a byli zbiti? Když se vzpamatovali, ptali se: A to je tady pokaždé? Řekli jsme jim, že ne, ale myslím, že na fotbal už v Praze těžko půjdou.

Myslím, že Bohemians se za chování bandy najatých bitkařů může právem stydět. Za sebe říkám, jakkoli jsem měl pro vás už od 80. let slabost - od neděle Bohemians Praha nenávidím!! A říkám si - kéž by byl ten váš Ďolíček opravdu pouze virtuální a brutalita na něm byla pouze počítačová hra.

Libor Pospíšil, Brno

---

Zdravím,
taky bych se rad pridal k tomu, co jsem zažil v neděli na fotbale… Chtěl bych jen říct že "sekuritaci" od začátku provokovali… Bylo naprosto jasný, že jen čekají, kdo si otevře hubu, byla to samá potetovaná holá hlava!!! U pár vymaštěnců bylo videt, ze mají na každým prstu ruky nějaký prstýnky… A co se proslýchalo byla to posbirana verbeš boxerů a kixboxerů z cele Prahy, nevím, co je na tom pravdy, ale věřit se tomu rozhodne dá! Já neříkám, že se tam někteří brňáci chovali jak slušňáci, to ne.. Nejsme svatí, ale sekuriťáci moc dobře věděli, že nám to pořádný jádro trčí někde na Chodově!!! Takže na tribuně byli vesměs obyčejní fans na pár výjimek… Ale tyhle si sekuritaci teda zrovna nevybírali!!!!!! Odnesli to naprosto nevinný lidi, co čučeli na fotbal!!! Stačilo se na "sekuritaka" jen podívat a už šel po vás!!! Kdyby člověka ale jenom vzali do kravaty a vyvedli ze stadecu tak neřeknu, ale to byli naprosto nehorázný útoky!!! Oprstýnkovanou rukou na hlavu!!! Jeden tam řval na ostatní sekuritáky, ať na nás všechny naběhnou a dobijou nas… Ještě teď vidím 50ti letého tatíka, jak klečí v krvi na kolenách a kopou do něj 3 "sekuritas" byl to normální masakr obyčejných fanoušků… tak to vidím já :( Mlátili prostě každýho, kdo byl po ruce… Když to člověk viděl, tak to spíš vypadalo jak náběh při domluvené bitce před fotbalem, když se domluví Hooligans …

Snad to k něčemu hoši bude a je dobře, že se to hned tak neututlá…

S pozdravem Marton

---

Zdravím,
vím, že ta výzva byla směřována hlavně fandům Brna, ale musím říct, že to, co se včera stalo u nás v Dolíčku pořádně naštvalo i naprostou většinu Bohemáků. To, co tam předvedla "ochranka" přesáhlo všechny meze! Zásah proti úplně klidnému kotli kvůli jediné dýmovnici byl ne provokací, ale naprosto regulérní nakládačkou, nakonec i u nás na foru jsou svědectví, že se na vás securiťáci domlouvali předem a chystali si zbraně (boxery). Můžu říct, že stejné problémy se security mají ale i fanoušci Bohemky, a to velice často, několikrát stejně bezdůvodně napadli i naše fandy. Bohužel v security pracuje velká část nácků - sparťanských hools (velká část z nich chodí ve věcech Thor Steinar), kteří si chodí do práce trochu zatrénovat své oblíbené bojové sporty. Každopádně už naši fanoušci požadují po vedení jasné vysvětlení a nápravu. Věřím, že se to nezamete pod koberec!! Držím palce a doufám, že se nikomu z Brna nestalo nic vážného.

Bohemák Štěpán Dlouhý

---

PRAVDA
Tohle je přesný popis toho co jsem zažil. Teď jsem se vrátil ze stadecu, byl jsem v brněnském sektoru, bylo to peklo. Ted píšu pravdivě vše, co jsem viděl. Zápas začal v pohodě, mezi námi a security nic nebylo, na vstupu nás čekala důkladná kontrola, kdy jsme si museli vyzout boty a prohledali nás po jednom a úplně všude, tj. šahali nám opravdu na KAŽDOU část těla! Chápu to, čekali různé zbraně atd. Borci z Brna to nesli v pohodě, sice se pár ohrazovalo, ale nakonec spolupracovali všichni a když náhodou někdo něco měl, nechali to na vrátnici a po utkání bez problému vrátili. O přestávce jsme se dozvěděli o zastaveném autobuse. Po zkušenostech s Bolkou jsme byli namíchnutí, ale nic se nestalo. Ve Druhém Poločase po 3. golu Bohemáci naproti v Kotli zapálili dýmovnice a začali tam dělat binec. My jsme byli stále v pohodě. V 80. minutě někdo v našem sektoru hodil dýmovnici, nevím jestli Brňáci, či policie, či security, ale dost to smrdělo a způsobilo to paniku. Dva lidé přeskočili plot z tribuny na střechu, ale všichni jsme to přežili. Pak to začalo, neviděl jsem kdo první koho uhodil, ale viděl jsem jen jak security vyběhli na tribunu a začli to mlátit hlava nehlava, dosti neorganizovaně. A schytalo to plno nevinejch lidí, co tam pouze stáli. Mezi nimi byli i pražáci). Hlavně tribuna byla malá a tak nás zatlačili do rohů, dokud se tam nedostal jeden z rozumnějších a seřval je, ať toho nechají. Odvedli pár našich co se prali a byl chvíli klid. Jenom dodám, když mě někdo napadne, tak se bráním, ale je možné že začal někdo od nás, pak hanba mu. Ty od nás se chovali pěkně sprostě a agresivně. Každopádně mě zaujal jeden cajzlovskej security, co tam běhal po tribuně, celej od Krve (ta nebyla jeho) a vyřvával: "Tak co chce ještě někdo do držky?? Komu mám rozbít hubu no pojďte!! Čekám na vás no pojďte!!!" Možná jich takhle bylo i víc, ale já slyšel jen tohoto. Každopádně uznejte sami, je tohle chování pořadatele? Poté byl do konce zápasu klid. Ani jedna sedačka nebyla rozbita, jen politá brněnskou krví. Po konci se čekalo, až všichni Bohemáci odejdou a pak pustili nás, jenže bohemáci přišli k našemu východu a čekali, nakonec zasáhla policie a vytlačila je. V klidu jsme vyšli. Pouze po mě pak Policie chtěla, abych schoval šálu. Ale nic se nestalo, naopak jsme pokecali s rozumnejma bohemákama.

Neviděl jsme moc, ale co jsem viděl mi stačilo. Nesouhlasím s násilím, ale jestli je ho zapotřebí ke sjednání pořádku, tak si za ním plně stojím. Chování pořadatelů mě přesvědčilo, že to nejsou kompetentní lidé, a policie ČR taky ne. Jsou to hlavně provokatéři s velmi nízkým IQ. Na tribuně jsem bohužel neviděl žádnou reportérku, pokud vím, tak novináři zůstali před stadecem. Dále jen uvedu že i my nejsme bez viny, nezaplacení na
benzince, nachystané granáty a bejsbolky (ano teď to není z novin, ale mám to potvrzené i od zdroje, že se pár lidí přichystalo na boj) to jen dokazují a taky bysme si měli udělat pořádek ve vlastních řadách.

Anonym