Finále opět hostí stadion v Srbské ulici, duel dvou účastníků krajského přeboru startuje v půl šesté večer. Řada zkušených opor Tišnova, která prošla místní Zbrojovkou, se tak vrátí do dobře známého prostředí. „Jsem na stadionu každý den, takže mi to jako velký návrat ani nepřijde," usmívá se tišnovský gólman Martin Doležal, s nímž v Brně hrávali i Petr Švancara, Mohamed Traoré či František Schneider.

Za výhodu domácího prostředí ovšem brněnský stadion tišnovské opory nepovažují. „Spíš budeme mít možná problém s velkým hřištěm, stejně jako hráči Rousínova. Oproti menším krajským je totiž velký fotbal na Srbské opravdu velký," zmiňuje Doležal, který ve Zbrojovce stále trénuje brankáře.

Nostalgie přepadne při příjezdu na brněnský stadion i Kovandu. „Vrátím se na něj po pětadvaceti letech. Jsem odchovanec královopolského fotbalu. Mám jen příjemné vzpomínky," říká kouč devátého týmu krajského přeboru.

Jeho tým není ve finále v roli favorita a může jen překvapit. „Přišel jsem do klubu zachránit rousínovský fotbal, to se mi povedlo. A finále? To už je teď jen pomyslná třešnička na dortu. V přeboru už jsme v klidu, takže si zápas s Tišnovem chceme co nejvíc užít a uvidíme, co nám přinese. Pro kluky je to taková odměna za to, že se mnou měli trochu těžší zimní přípravu," vtipkuje Kovanda, který Rousínov přebíral na podzim s výraznými sestupovými starostmi. Jenže i stratéga celku z Vyškovska trofej láká. „S Ivančicemi jsem už jedno finále prohrál. Strašně si chci na pohár sáhnout," neskrývá.

Tišnov útočí na double, s Mutěnicemi soupeří o prvenství v přeboru. „Žádnou soutěž neupřednostňujeme, program zase tak náročný není. Chci vyhrát, i když si jdu kopnout za dům na plácek. A stejné je to i s finále poháru," prohlašuje Doležal.

Ozvěny fotbalového víkendu najdete v úterním tištěném vydání Deníku Rovnost.