Po třech bodech sahali v duelu 28. kola proti Teplicím první fotbalové ligy hráči 1. FC Brno.

Nakonec se museli spokojit s remízou 1:1. Vyrovnávací branku vstřelil ve třetí minutě nastaveného času teplický útočník Andrej Hesek. „Takový je fotbal. Měli jsme předtím mnoho příležitostí definitivně rozhodnout. Nestalo se, a tak se k nám štěstí otočilo zády,“ říkal po zápase brněnský trenér Miroslav Beránek.

Jeho svěřenci byli tříbodovému zisku opravdu blízko. Kdyby v závěrečných minutách Došek mířil přesněji než do brankáře Grigara, nebo kdyby se Kalivoda při přečíslení čtyř proti dvěma neukvapil a nezahnal Šurala až k postranní čáře, mohli Brňané slavit vítězství.

Jenže v poslední možné chvíli vyrovnal Hesek. „Byl to nepovedený centr, který jsme tečovali tak nešťastně, že z toho byla čistá gólovka,“ kroutil hlavou Beránek.

„Závěr byl hodně hektický, ani z jedné strany to nebyl příliš kvalitní fotbal. Remíza je pro nás vzhledem k průběhu hodně šťastná,“ uznal teplický trenér Jiří Plíšek.

Brněnské fanoušky tak mohl těšit alespoň návrat Tomáše Polácha, který poprvé od lednové zlomeniny lebeční kosti nastoupil v základní sestavě. A hned se blýskl přihrávkou na vedoucí gól Živného.

Stoper fotbalistů 1. FC Brno Martin Živný se v první lize trefil po šesti letech, přesto po zápase smutnil:

Vyrovnání v závěru smrdělo ve vzduchu

ROZHOVOR - Mohl být nejopěvovanějším mužem na trávníku. V 59. minutě překonal stoper 1. FC Brno Martin Živný nejlepší defenzivu první fotbalové ligy. Skóroval po dlouhých šesti letech. Jenže v nastaveném čase ani on nezabránil vyrovnání Teplic na 1:1.

Branka vám asi hodně zhořkla, že?
To určitě. Dostat v poslední sekundě gól, to naštve asi každého.

Co se vám po takovém zápase honí hlavou?
Mísí se mi všechny negativní pocity. Neměli jsme vůbec dopustit, aby nám to takhle kopali. Vyrovnání smrdělo ve vzduchu přinejmenším posledních pět minut. Měli jsme být víc vylezlí, zatáhli jsme se až do vápna, což se opět ukázalo jako chyba.

Jak padla ta vyrovnávací branka?
Někdo to tečoval, proto z toho byl takový kopec, který padl do malého vápna a Tepličtí za nás zaběhli. Možná to mohl mít gólman, ale neměli jsme vůbec dopustit, aby to kopli.

Ve druhém poločase jste měli k výhře asi o trochu blíž. Je zklamání o to větší?
Sice jsme hráli, jak jsme chtěli, ale nevycházela nám předfinální fáze, zbytečně jsme kazily poslední přihrávky. Měli jsme možnost vytvořit si mnohem víc vyložených šancí.

Váš gól padl po nacvičeném signálu?
Byla to dobrá standardka, chceme, aby to kluci takhle kopali, chodíme tam. Byl jsem v náběhu a v tom mě to dobře trefilo.

Kdy jste se trefil naposledy?
Po hodně dlouhé době… (odmlčí se). Naposledy v Jablonci asi před šesti lety.

Přebral jste ofenzivní „noty“ po Janu Trousilovi, který hodně hrozí ze standardek?
Tentokrát jsme standardky dobře kopali. Už je jedno, jestli jsem tam byl já, nebo by tam byl Truska. Určitě by to někoho trefilo.

S čím půjdete do posledních dvou kol, kdy narazíte na soupeře bojující o záchranu?
Budou to těžké zápasy, protože takoví soupeři jsou bojovní, hrají dobře zezadu a hrozí ze standardek.

O co v nich budete hrát?
Hrajeme o body a o vítězství, což musí mít každý hráč v sobě

Co vás motivuje do utkání v závěru ligy, kdy už vlastně o nic nejde, navíc v takovém parnu?
Je to naše práce a nemůžeme se ohlížet na to, jestli prší, nebo je takové sucho. Musíme hrát do pětadevadesáté minuty a s Teplicemi jsme se nezkoncentrovali a nedohráli jsme to.