Brněnskému celku scházeli Jaroslav Málek, Michal Jeřábek a Patrik Demeter. První dva z nich se ženili, Demeter se svou přítelkyní očekávají dítě. „Hlavně Jeřábek s Málkem nám dělají v zápasech větší nástavbu, ale na druhou stranu to byla dobrá prověrka pro ostatní,“ líčil Valachovič.

Baník úspěšně navázal na středeční výhru 2:1 nad Skalicí. „Ve středu do toho šli kluci z větší únavy a ve větším vedru, ale zvládli to. Výsledkově i výkonem. Skóre z obou zápasů však neřešíme," řekl pro Deník trenér Baníku Ondřej Smetana.

Jeden z nových líšeňských hráčů Tomáš Ulbrich (v bílém) v přípravném utkání se slovenskou Senicou.
Další změny v kádru. V Líšni skončil odchovanec Sparty, přišel už ale jiný

„Proč ho neřešíme? Chtěli jsme se posouvat, přenášet do utkání věci z tréninku, tomu jsme tento týden přizpůsobili. Hlavně jsme rádi, že tu vzniklo větší konkurenční prostředí, než jaké bylo na jaře. Do ofenzivy i defenzivy," dodal Ondřej Smetana.

Další zápas sehraje Líšeň ve středu s Lanžhotem. „Jedeme teď na soustředění do Mikulova, tam nás čeká šest tréninkových jednotek a dva zápasy," přiblížil program přípravy líšeňský kouč Milan Valachovič.

Přípravný zápas v Kroměříži:
Baník Ostrava – Líšeň 2:0 (1:0)
Branky: 17. De Azevedo, 58. Almási.
Baník: Laštůvka – Sanneh, Svozil, Lischka, Fleišman – Buchta, Kaloč, Kuzmanovič (46. Sor), Tetour (69. Harušťák), De Azevedo (78. Śmiga) – Almási. Trenér: Smetana.
Líšeň: Veselý – Pašek (76. Bednář), Otrísal, Ševčík (66. Burda), Lutonský – Kučera (76. Fall) – Stáňa (66. Reteno), Matocha, Ulbrich (46. Minařík), Rolinek (66. Krška) – Chwaszcz.