Poté, co ve třetím kole vyřadili účastníka Ligy mistrů Slavii Praha, přivítají v osmifinálovém zápase další pražský prvoligový tým. Viktorii Žižkov. Slavii porazila Líšeň 4:3 a další postup by byl obrovskou senzací.

„Žižkov se na nás určitě pečlivě připraví, má velkou šanci postoupit v poháru co nejdál. A my jsme si udělali postupem přes Slavii jméno, nikdo nás nepodcení,“ říká líšeňský trenér Bohumil Smrček. Přesto by i v pozici jasného outsidera rád uspěl. I kvůli vyprodanému hledišti.

„Bylo by krásné, kdybychom mohli i po zápase říct: Stále hrajeme o Pohár UEFA,“ směje se zkušený kouč. Jeho svěřencům se v posledních divizních zápasech vůbec nevedlo. Od slavného postupu přes Slavii získali jen bod za remízu se slabými Hrušovany.

„Předtím jsme měli dlouhou sérii, kdy se dařilo, bylo i štěstí. Teď to bylo naopak, často jsme zbytečně a těsně prohrávali. Kdybychom si góly pošetřili na zápase se Žižkovem, nikdo z nás by se určitě nezlobil,“ říká Smrček.

O postup mezi nejlepší pohárovou osmičku, ve které figuruje i 1. FC Brno, se bude hrát na těžkém terénu. „Kluci si museli sami odklidit sníh, aby mohli trénovat. Snad to nebude úplné bláto, to by jen uškodilo fotbalu. Nám by nějaký urputný boj asi neseděl,“ říká přesvědčivě líšeňský trenér.