„Po odchodu několika hráčů jsme tvořili nový tým, a jak ukazuje naše umístění, se nám to vcelku podařilo. I když jsme s dalšími předními celky tabulky dosáhli úspěšných výsledků, sráží nás tři domácí prohry s mužstvy druhé poloviny tabulky," posteskl si předseda klubu Maxmilián Směja.

Co platno, že na soupeřových hřištích Bystrčtí neprohráli a získali sedmnáct bodů, když u Svratky podcenili střetnutí s Boskovicemi, Ráječkem a mužstvem Bosonoh a podlehli. Na domácím hřišti tak vybojovali jen patnáct bodů a to je připravilo o mnohem lepší umístění.

Mužstvo produkuje ofenzivní fotbal, střelecký průměr činí slušných 2,73 gólu na zápas, dvaadvacet obdržených branek však není kvalitní vizitka defenzivy, i když tento poměr snižuje těžký výpadek obrany a šest obdržených gólů od Ráječka.

Podzimní sezona se nadmíru vydařila nejlepšímu střelci celé soutěže Janu Urbanovi, je nejen autor osmnácti branek, ale také svými nápady tvoří hru. Deseti dosaženými góly tým podpořil další útočník Radim Chyla. „Chválím mužstvo za odvážnou a kvalitní hru na soupeřových hřištích, osobnostmi týmu jsou Urban a zadák Petr Svoboda, potěšil mě i výkon mladých brankářů Michala Krafeka a Tadeáše Sovy," hodnotil individuální výkony svých svěřenců trenér Libor Danihelka.

Zimní přípravu zahájí Bystrčtí v polovině ledna, vedle tělocvičny budou využívat umělku na Spartě a v Bohunicích. V přípravě se pak střetnou s devíti soupeři včetně třetiligových celků Blanska a Líšně.

ZDENĚK STANĚK