Výsledku ovšem ani jeden z trenérů nepřikládal mimořádný význam. „Zápas pro nás měl jasně kondiční charakter, o herní projev nám půjde až někdy v únoru,“ zdůraznil Trousil. „Bylo to o tom, aby si naši mladí kluci vyzkoušeli hrát proti dospělému fotbalu,“ připojil se Polách.

Ten měl pro zápas k dispozici i tým do osmnácti let, který trénuje další bývalý brněnský prvoligový fotbalista Zdeněk Valnoha. Hráče promíchali a do obou poločasů postavili dvě různé jedenáctky. Ta první se rozehrávala pomaleji a pustila Vyškov do dvougólového vedení. Nejprve hlavičkou po rohovém kopu skóroval stoper Krejčí, na druhý gól přihrál Jeřábkovi přímo na nohu jeden z hostujících záložníků špatnou malou domů. Zhruba od třicáté minuty pak převzali iniciativu mladí zbrojováci. Hlavičkami po centrech vyrovnali Žaludem a Peškou a dvě minuty před koncem zápasu zakončil výbornou kombinaci přízemní střelou k tyči Vojtěch Kamenský.

„První poločas jsme na hřišti měli zkušenější sestavu, takže hra ještě nějak vypadala. Druhá půlka nám ukázala, že mladí kluci budou potřebovat víc času, aby zapadli do mužstva. Zbrojovka vede dorosteneckou ligu. Hráči jsou na tom dobře fyzicky i fotbalově, takže pro naše mladé kluky to byl dobrý test. A jak jsem řekl, je to začátek přípravy. Všechno podstatné nás teprve čeká,“ upozornil trenér MFK.

První sraz měl se svými svěřenci už v týdnu. Nyní se mužstvo bude do konce ledna připravovat na vlastní umělé trávě a v domácích podmínkách. Třicátého ledna odjede tým na pětidenní soustředění do Beskyd. „Proti Zbrojovce nám chyběli někteří zranění a nemocní hráči a čekáme na příchod další tří až čtyř nových. Po tom kondičním soustředění pak už pomalu budeme zužovat kádr na předpokládám sedmnáct hráčů a dva brankáře. Generálku budeme mít s Rosicemi těsně před soutěží, ale čtrnáct dnů před tím budeme my u generálky Zbrojovky. Takže vše je připraveno dobře, včetně kvalitních soupeřů. Já si přeju, aby se nám nikdo nezranil a abychom úspěšně dotáhli příchody hráčů, které máme rozjednány. Potřebuje zkušenost a hlavně lídra do kabiny a na trávník,“ doplnil Trousil.

Mladí Brňané měli celý druhý poločas výrazně ve své režii a vytvořili si i další gólové šance. Ještě v prvním poločase nastřelil Sedlář tyčku, ve druhém dvakrát minul prázdnou branku Purini a v závěru ještě za stavu 2:2 jeho sólo zneškodnil gólman Sova. „V prvním poločase nás Vyškov potrestal ze standardky a podruhé po naší špatné rozehrávce. Ale byl to dobrý zápas a určitě pro nás splnil svůj účel. Měl tempo a já jsem rád, že jsme zvolili tohoto soupeře. Ve Vyškově jsem sice byl (jako asistent trenéra trousila, pozn. red.) jen dva měsíce, ale bylo příjemné se tady potkat se známi tvářemi. Vyškov budu určitě sledovat a držet mu palce. Pro ty dobré lidi a taky tady mám svého velikého kamaráda,“ usmíval se po utkání Tomáš Polách.

MFK Vyškov – Zbrojovka Brno U19 2:3

Poločas: 2:1. Branky: 17. Krejčí, 32. Jeřábek – 39. Žalud, 60. Peška, 87. Kamenský. Rozhodčí: Popelák – Marek, Volf. Diváků: 50. Hráno na UT ve Vyškově.
Vyškov – I. poločas: Juran – Němeček, Krejčí, Sečkář – Přerovský, Lahodný, Jeřábek, Matocha, Vychodil – Lukášek, Kurtejan.
II. poločas: Sova – Němeček, Rozehnal, Krejčí, Bořil - Vychodil, Novotný, Jaroš, Sečkář - Matocha, Kurtejan. Trenér: Jan Trousil.