První poločas měli pod kontrolou hosté. Domácí pokazili mnoho přihrávek uprostřed hřiště, kde kupodivu vládl nezničitelný Valdemar Horváth. A právě šestačtyřicetiletý vyškovský veterán mohl otevřít skóre. Už v osmé minutě si naběhl na hrot mezi domácí stopery na Kucharčukův oblouček, ale placírkou poslal technický lob těsně vedle.

Ukázalo se, že to byla největší šance hostů, protože Večeřa tentokrát dva trestné kopy z dobrých pozic nevyužil. „Hráli jsme špatně. Projevilo se, že jsme celý týden vlastně vůbec netrénovali. Kluci měli virózy a zranění. Dnes jsme to prostě přijeli odehrát. Na lavičce seděli tři dorostenci. První poločas to ještě trochu ušlo, ale ve druhém jsme poztráceli hrozně moc míčů a dělali jsme hrubé chyby. Střídající hráči jsou moc mladí a zatím to není divizní úroveň. Takže jsem rád i za bod," konstatoval po utkání hostující trenér Miloslav Machálek s tím, že nějaké rozbory ani dělat nechce.

Taktovku hosté drželi ještě na začátku druhého poločasu, ale to už se domácí dostali i k protihře nebezpečnými brejky. Tutovku spálil v 53. minutě Zedníček, když se z boku sám ocitl před Kollárem, ale ze tří metrů přehodil branku. „Viděl jsem, že gólman čeká, že to dám pod sebe, takže uvolnil prostor u přední tyčky, ale balón mně odskočil a trefil jsem to kotníkem. Asi to muselo vypadat hrozně. Měl jsem to asi opravdu nahrát pod sebe, někdo z kluků by pak střílel do prázdné branky," kál se po utkání bystrcký ostrostřelec slavící právě v den utkání třicátiny.

Pod sebe mezi malé vápno a značku penalty to pak dal o minutu později, ale Hajn se prázdné branky před sebou polekal a vystřelil velmi slabě. Do třetice pak z podobné pozice pálil Lidmila, ale to už byl vyložený kiks. Takže přišlo na řadu okřídlené nedáš – dostaneš. Z brejku chladnokrevně zakončil sólo Večeřa. Domácí oslavenec Zedníček si nakonec dárek narozeninám přece jen dal, když hlavou prodloužil Hajnův trestný kop.

Zachránce Hodinář

Bystrc pak mohla dvakrát skóre úplně otočit. V pětasedmdesáté minutě brankář Kollár ne zrovna šťastně vyběhl proti sólu Doležela, který mu udělal kličku, ale jeho střelu v prázdné brance zastavil zkušený Hodinář. Pět minut před koncem zapomněla vyškovská obrana na čáře velkého vápna Jiráska a Kollár jen strnule sledoval, jak jeho střela po zemi těsně míjí pravou tyčku.

Pohodová partie tak skončila remízou a domácí kouč Michal Kugler se trochu bránil, vzhledem k poměru šancí, označit ji za ztrátu. „V prvním poločase jsme neuměli na hru Vyškova ničím odpovědět, ve druhém jsme hru vysunuli trochu výš a tím pádem jsme se dostali do zápasu. Asi jsme mohli dát víc než jeden gól, ale remíza je zasloužená. Po Bohunicích u nás nebyla dobrá nálada, takže jsem rád, že jsme soutěž nezakončili porážkou," řekl Kugler.

Dosta Bystrc – MFK Vyškov 1:1

Poločas: 0:0. Branky: 73. Zedníček – 55. Večeřa: Rozhodčí: Gloser – Batík, Kozubík. ŽK: Lidmila, Fiala, Dolina – Vrána. Diváků: 170.

Bystrc: Kukleta – Šíp, Bárta, Drbal, Fousek – Lidmila (57. Urbánek), Hajn, Jirásek, Doležel – Zedníček, Fiala (57. Dolina).

Vyškov: L. Kollár – Koláček, Hodinář, Maděrka, Baričák – Kucharčuk, Horváth (70. Mrnuštík), Jeřábek, Vrána (80. Cigánek) – F. Novotný (57. Kamenný), Večera.