Po domácí prohře s Baníkem a dalším fiasku ve Zlíně má Zbrojovka rázem starosti, protože spadla už na předposlední patnáctou příčku. Horší je pouze pražská Dukla. „Před zápasem jsem říkal, že vítězné mužstvo se dá do klidu, prohrané do neklidu. To se nám stalo,“ utrousil Habanec.

Jeho svěřenci přitom měli duel parádně rozehraný, když stoper Janíček v padesáté minutě hasil špatnou rozehrávku a srazil v pokutovém území Francise Koného, za což viděl červenou kartu. Penaltu sice Pilík namířil do tyče, ale od brankáře Stanislava Dostála se míč odrazil do sítě. „Neříkal jsem si po oslabení a obdrženém gólu, že je to v háji. S kluky jsme se burcovali, abychom duel aspoň vyrovnali. Nakonec 2:1, takže je to super a jsme šťastní,“ okomentoval klíčový moment zlínský středopolař Josef Hnaníček.

Bodové rozuzlení utkání přinesla pětiminutovka, která zle nevyšla brněnskému kapitánovi Petru Pavlíkovi. Nejprve si v 67. minutě srazil hlavou do sítě centr Adnana Džafiče.

Za pět minut Pavlík nabídl Zlínu rohový kop, po němž se prosadila nigerijská letní posila ševců Ubong Ekpai. „Beru to na sebe, oba góly jsou moje, prohráli jsme mými chybami. Před prvním jsem bohužel míč ztratil ve sluníčku, ale na to se nemůžu vymlouvat, věřil jsem si, že ho odhlavičkuji. Před druhým gólem nemělo dojít k rohu, špatně jsem to trefil. Klukům se omluvím. Čeká mě těžká noc, doma si sednu na zahradu a rozeberu si to,“ kál se po utkání Pavlík.

Brňané ani v početní výhodě duel nezdramatizovali. „Od branky a vyloučení jsme se nepochopitelně začali pohybovat o pět metrů níž a darovali soupeři dvě branky. V týmu jsem neviděl impulz naštvanosti a touhu zápas zvrátit. Je to pro nás velké zklamání,“ litoval Habanec.

U jeho protějška naopak panovalo nadšení. „V době přesilovky Brna se naše mužstvo semklo. Pro mě je obrovsky povzbuzující, že jsem viděl týmového ducha,“ těšilo zlínského trenéra Bohumila Páníka.

Fastav Zlín - Zbrojovka Brno 2:1 (0:0)

Branky: 67. vlastní Pavlík, 71. Ekpai - 52. Pilík z pen

Rozhodčí: Nenadál - Nádvorník, Dobrovolný

ŽK: Janíček - Pilík, Polák

ČK: 50. Janíček

Diváci: 4917

Zbrojovka Brno: Melichárek – O. Vintr (84. Přichystal), Kijanskas (73. Michal Škoda), Pavlík (C), Vraštil – Polák – Kratochvíl, T. Pilík – Lutonský, Koné, Fortes (80. Ashiru)