Jen začátek zápasu vypadal pro domácí nadějně, zvlášť když po odraženém míči se z hranice šestnáctky trefil Chyla do šibenice a domácí vedli. Další dvě gólové šance však už promarnili a pak až do konce drželi otěže zápasu hosté. „Přijeli jsme s ofenzivní hrou a prvních deset minut jsem se dost o výsledek obával. Když se mně pak podařilo vyrovnat, už jsme se uklidnili a brněnský tým už k ničemu nepustili," mínil po utkání sedmadvacetiletý bzenecký snajpr Petr Kasala.

Minutu před koncem poločasu se dirigent středové řady Bzence Šmahaj zbavil třech statujících bystrckých hráčů a technickou střelou překonal gólmana Herinka. Druhá půle už byla jen koncert favorizovaných hostů. „Vůbec jsme nedokázali udržet míč, záloha soupeře nás jasně přehrávala a v obraně jsme kupili chybu na chybu," hořekoval bystrcký kouč Libor Danihelka.

Po třetím gólu Pyclíka se domácí sesypali a dvěma góly dokončil svůj hattrick Kasala, který prokázal pohotovost, správný výběr místa a s jedenadvaceti góly je jasně v čele kanonýrů krajského přeboru. „Jsem rád, že mi to tam padá, teď mně na všechny tři góly přihrával Tomáš Zúbek. Krajský přebor chceme rozhodně vyhrát, pak uvidíme," prohlásil Kasala.

Bystrčtí se po špatném vstupu do jarních odvet musejí pozastavit nad řadou chyb obrany a brankáře, mizernou hrou středové řady, kde zatím naděje nesplňují posily Matyska s Makišem. Šanci na zlepšení mají Danihelkovi svěřenci hned v následujícím kole, kdy zajíždějí do Novosedel.

Bystrc - Bzenec 1:5

Poločas: 1:2. Branky: 6. Chyla – 29., 60. a 75 Kasala, 44. Šmahaj, 52. Pyclík. Diváci: 250.

Bystrc: Herink – Ponížil, Imramovský, Lízal (56. Ďuriš), Košulič, Smejkal, Závorka, Makiš, Chyla, Matyska (66. Bárta), Urban (79. Veleba).

Bzenec: Maňák – Mokrý, Lejsal, Šmahaj, Pyclík, Škodík, Zůbek, Špaček, Matula (64. Valenta), Dulovecz, Kasala.

ZDENĚK STANĚK