Brněnský klub v úvodu jarní části počítá s absencí Petra Pavlíka, který se zotavuje se zlomeniny lýtkové kosti. Ovšem před týdnem v Chrudimi při výhře 2:1 viděl čtvrtou žlutou kartu další stoper Lukáš Kryštůfek. „Kuba Šural má zkušenosti z první ligy, nevidím důvod, proč by utkání nezvládl. Laďa Krejčí disponuje všemi předpoklady, aby z něho byl velice dobrý stoper,“ popsal brněnský trenér Pavel Šustr.

NÁVRAT DOPROSTŘED

V úvahu připadá Lukáš Vraštil, který však v týdnu léčil drobné zdravotní obtíže. Do středu obrany se tak patrně vrátí Šural, který v A týmu naskakuje spíš na pravém kraji. „Vyhovuje mi to víc na stoperu. Musím si dávat větší pozor na chyby než na beku, ale neběhám tolik nahoru dolů. Spíš jde o organizaci hry, což umím,“ uvedl Šural.

Pozici poslední instance před gólmanem si osvěžil v přípravě. „Hrál jsem čtyři nebo pět zápasů jako stoper. Nejde o nic nového. Nastupoval jsem vzadu odmalička až do osmnácti, stejně tak v nároďáku. Budu hodně mluvit, Laďa je vyšší, takže hlavičkové souboje budou na něm,“ pravil Šural.

V úvodním jarním domácím utkání se Zbrojovka představí dost určitě s nejmladší stoperskou dvojicí v soutěži. Krejčímu je devatenáct let, Šuralovi dvaadvacet. „Oba držíme balon a na těžkém terénu jsme s tím měli problémy. Bavili jsme se s koučem, musíme hru zjednodušit,“ věděl obránce.

Fotbalová Zbrojovka čelí Žižkovu s fandou Ramose v obraně.

Fanoušek kapitána Realu Madrid Sergia Ramose musí v roli středního obránce zapomenout na ofenzivní výlety. „Na stoperu je prvotní obrana, vyjedu tak jednou dvakrát za zápas,“ pronesl Šural.

Další absenci řeší Zbrojovka na hrotu, v Chrudimi viděl červenou kartu rychlík Jakub Přichystal. „Kuba má výhodu, že je náběhový hráč, najde si situace za obránci. Typologicky stejného hráče nemáme. Zvolíme taktiku a uvidíme, jak se bude dařit. Máme víc variant,“ sdělil Šustr.

Sedmá Zbrojovka nastoupí v neděli v roli favorita, jenže poslední Viktoria Žižkov ukázala sílu v minulém kole, kdy zdolala 4:1 Prostějov. „Viktoria má spoustu nových zajímavých hráčů, bude to těžký zápas. Netajíme se však tím, že chceme hrát o postup, takže musíme vyhrávat. Zvlášť doma,“ připomněl kouč Zbrojovky.