Projekt je především odměnou pro fotbalisty mládežnických kategorií a trenéry vybraného klubu. Tentokrát padla volba právě na bohunický oddíl. „Podobnou akci se stejným názvem jsme uskutečnili už v roce 2020 v Boskovicích. Chceme především nastavit takový koncept, aby děti měly fotbalové hvězdy opravdu na dosah, čemuž odpovídá i název projektu,“ sdělil bývalý fotbalista a současný obchodní a marketingový ředitel Tatranu Bohunice Luboš Kalouda. I on bude jednou z hvězd, která na bohunický pažit vyběhne.

Na úvod akce je proto naplánovaný hodinu a půl dlouhý trénink pro děti místního fotbalového klubu, na který budou dohlížet bývalí i stále aktivní hráči. „Trénink bude rozdělený na více stanovišť a na každém z nich bude jedna z fotbalových hvězd. Každý mladý fotbalista tak bude mít možnost být s jedním z hráčů na hřišti, vidět ho, slyšet ho a nechat si od něj poradit,“ popsal Kalouda.

V druhé fázi programu se pak uskuteční exhibiční utkání ve formátu pět na pět. Zatímco na jedné straně bude stát tým složený z hvězdných hráčů, druhý tým se bude skládat z trenérů bohunického klubu. „Utkání je spíše odměnou pro trenéry, kteří si mohou zahrát proti skvělým fotbalistům. Díky variantě s pěti hráči na každé straně očekáváme, že padne i více gólů a celý zápas bude akční,“ uvedl Kalouda.

Po fotbalových aktivitách přijde na řadu i autogramiáda a dražba dresů, přičemž výtěžek půjde společně s dobrovolným vstupným na charitativní účely. „Veškeré vybrané peníze poputují bohunickému trenérovi žáků Marku Střeštíkovi, který má postiženého syna. Kupují pro něj speciální vozíček za osmdesát tisíc korun, tak jim přispějeme finančním darem,“ poznamenal Kalouda.

Organizátoři naplánovali také upoutávku na premiéru nového filmu o Janu Kollerovi a bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi, které se mohou těšit na skákací hrad, malování na obličej nebo různé dílny. „Původně jsme akci plánovali na 2. června, tedy těsně po Dni dětí. Tehdy ale nemohl Jan Koller, tak jsme vše o pár dní posunuli. Bohatý doprovodný program ale zůstal,“ doplnil Kalouda.

JAKUB TRUČKA

Fotbalové hvězdy v Bohunicích
Kdy: úterý 7.6. od 16:30 hodin
Kde: areál fotbalového klubu TJ Tatran Bohunice
Účinkují: Jan Koller, Jan Polák, Marek Heinz, Tomáš Necid, Marek Suchý, Mario Holek, Luboš Kalouda, Pavel Zavadil a další
Program:
16:30-18:00 trénink s fotbalovými hvězdami pro všechny generace
18:30-19:00 exhibiční utkání 5 na 5 s fotbalovými hvězdami
19:00-19:30 autogramiáda fotbalových hvězd
20:00 upoutávka na premiéru filmu o Janu Kollerovi, dražba fotbalových dresů
Bohatý doprovodný program po celou dobu konání akce