Sportovní nadšenci zažijí jednodenní akci, která v rámci aktuálně platných pravidel umožní užít si fanouškovskou atmosféru v čele s živým promítáním vybraných fotbalových zápasů na velkoplošné obrazovce. V neděli mohou fanoušci v Brně zhlédnout duel českých soupeřů ve skupině z Anglie proti Rumunsku, posledním přípravným utkáním před startem šampionátu bude úterní zápas Česko vs. Albánie promítaný na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích.

Vstup bude pro všechny zdarma. „Jsme rádi, že nám fanoušci budou držet palce alespoň na dálku. V zápasech se chceme prezentovat dobrým výkonem a správně se naladit před startem šampionátu. Pevně věřím, že ve všech městech se budou fanoušci době bavit,“ vzkázal fanouškům trenér českého národní týmu Jaroslav Šilhavý.

Na místě bude k dispozici zahrádka s nabídkou občerstvení, pódium s profesionálním moderátorem, soutěže o hodnotné a ceny a v oddělené sekci pak možnost individuálních sportovních aktivit pro malé i velké sportovní nadšence. Jejich využití bude také zcela zdarma.

Návštěvníci areálu se tak mohou těšit například na následující aktivity:

· vědomostní kvíz

· měření rychlosti střelby

· střelba na přesnost

· fotbalové šipky

· fotbalová aréna s unikátním zapojením LED panelů na vyzkoušení postřehu

· fotbalová klec s možností nácviků sportovních dovedností

Místa konání a časový rámec akcí:

- pátek 4. 6., Praha od 15.00, areál pivovaru Staropramen na Smíchově

- neděle 6. 6., Brno od 14.00, Městský fotbalový stadion Srbská

- úterý 8. 6., Ostrava od 15.00, Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích