V zimní přípravě musí obě mužstva vyřešit ztrátu některých opor. „Ze základní sestavy odešel Jan Doležel, který dostal nabídku z Blanska. Mrzí mě také odchod talentovaného Martina Šplíchala, jenž zamířil do Ráječka, a pak Přemysla Fouska, který šel za zaměstnáním mimo Brno," řekl bystrcký trenér Bohumil Smrček.

„Nás opustila střelecká síla, když odešli Ondřej Přichystal a Martin Fuksa. První zamířil do Vyškova a druhý odešel hrát do Rakouska," uvedl kouč Sparty Rostislav Horáček.

Věří v odchovance

Ani odchody zkušených fotbalistů však nemění cíle brněnských celků. „Chceme stavět na našich hráčích, které případně doplníme o kluky, co přijdou na hostování. Postupně v zimě dáme dohromady sestavu na jaro, kde je náš cíl udržet se mezi nejlepšími," sdělil Smrček.

Také Sparta spoléhá na své odchovance. „Máme výborné zázemí a hráči se k nám sami hlásí. Nechceme teď po odchodu kluků rychle nikoho kupovat. Radši uzpůsobíme naši hru fotbalistům, kteří nastoupí," podotkl její trenér.

Na jarní část sezony se připravují obě mužstva podobně. „Trénujeme třikrát týdně. Jeden den věnujeme společné regeneraci a každý víkend nás čeká přípravný zápas. Do ostrého startu ještě zbývají skoro dva měsíce," oznámil trenér Horáček, který v minulosti vedl i gólmany ve Zbrojovce.

Spartu s Bystrcí dělí v tabulce šest bodů. Celek z Komárova na čtvrté příčce ztrácí na vedoucí Bohunice sedm bodů. „Pracujeme stále na stabilizaci kádru a výchově mládeže. Určitě se nebráníme ani postupu do divize, ale myslím, že pro nás připadá až v dalších letech, kdy budeme mít ještě silnější základnu vlastních hráčů. Nechceme zbytečně kupovat jiné fotbalisty," popsal situaci ve Spartě Horáček.

Na sedmém místě po podzimu figurují Ivančice, které jen potvrzují sílu mužstev z Brněnska. „Pár změn se v týmu událo, ale z větší části pokračujeme ve stejném složení. Chceme se udržet ve středu tabulky a napravit dojem z minulé sezony," pravil ivančický trenér Tomáš Kovanda.

Jarní část sezony krajského přeboru začnou všechny tři týmy na venkovních hřištích 22.března.

ADAM HAVEL