Na konci minulé sezony prožil v Komárově pád z divize, teď si fotbal užívá o poznání víc. „Je to kombinace štěstí i toho, že v přeboru není bránění tak důrazné. Navíc i těch zkušeností mám víc," povídá třiadvacetiletý kanonýr, který se šesti zásahy zatím ne-ohroženě vládne tabulce střelců.

Přitom v přípravě nic neupozorňovalo na to, že si do mistrovských zápasů chystá tak přesnou mušku. „Necítil jsem se v bůhvíjaké formě, nebo že bych byl výrazně lepší než ostatní," usmívá se útočník, který Spartě vystřelil už sedm bodů.

Pro klub je to ale málo. Dva body ze středečního vloženého kola chybí. „Je to ztráta. V Podivíně jsme byli jasně lepší, ale na 2:2 jsem vyrovnal až pár minut před koncem. Domácí betonovali. Nakonec jsme byli rádi za bod," oddechl si Fuxa.

Na hřiště chodí s úkolem trefit míč do soupeřovy sítě a jeho spoluhráči na něj hodně spoléhají. Nejen kvůli jeho současné formě. „Máme mladé mužstvo, Vždyť jsem tam nejstarší. Už před zápasem od kluků slýchávám, kolikrát se trefím tentokrát," upozorňuje na velká očekávání svých kolegů na hřišti.

Jenomže všechno nezvládne sám. Potřebuje jejich výraznou pomoc. Branky v této sezoně dává totiž výhradně z pokutového území. Pravačkou, levačkou nebo hlavou. Je mu to jedno. „Po prvním zápase jsem si říkal, že je to náhoda. Ale po Blansku už mi herní sebevědomí rozhodně stouplo," uznává odchovanec Sparty.

Tým známý úspěšnou výchovou talentů se zatím v tabulce krajského přeboru zařadil na čtvrté místo. Kdyby teď soutěž končila, v Komárově zavládne smutek. „Samozřejmě se chceme vrátit do divize. I přes nízký věkový průměr," vyzývá Fuxa.

Spartu před sezonou převzal nový trenér Rostislav Horáček, někdejší prvoligový asistent a zkušený mládežnický kouč. „Myslím, že tréňa k nám zapadl výborně. Tým šlape v pohodě, parta je skvělá," libuje si.

O poznání menší optimismus panuje v Kyjově. Právě na jeho stadion jede Sparta v neděli. I s Fuxou.