První branky na jihu Moravy se ale nedočkal. V úvodu zápasu totiž ve velké šanci neprostřelil soupeřova brankáře. „Mohl jsem skórovat hned na začátku a zajistit týmu klid. Naštěstí jsme to pak zvládli,“ ulevil si osmadvacetiletý forvard.

Zápas rozhodl stoper Petr Pavlík po standardní situaci. Brňané si vytvořili i další šance, ale míč do sítě už neprotlačili. „Klidně to mohlo být dva nula hned na začátku. Příležitost jsem měl já i Adam Fousek. Naštěstí se trefil Pavlas,“ sdělil Pázler.

Jihomoravané v Mol Cupu
Dnes:
17.00: Rosice Sigma Olomouc
Zítra:
17.00: Lanžhot Baník Ostrava
17.00 Petřkovice Zbrojovka Brno
17.00 Ždírec nad Doubravou Líšeň

Ten na hřišti nakonec vydržel do 74. minuty, kdy jej vystřídal Jakub Přichystal.

Ač si premiéru odbyl proti posledním Vítkovicím, zažil vypjatý duel. Hráči obou celků bojovali o každý trs trávy a rozhodčí celkem devětkrát sáhl pro žlutou kartu. „Je dobře, že to bylo vyhrocené. Takový má být fotbal. My potřebovali zvítězit, tak jsme bojovali,“ vyzdvihl.

Premiérové domácí výhry v sezoně si cenní. „Udrželi jsme nulu vzadu a to je v druhé lize hodně důležité. Potřebovali jsme se chytnout a góly teď přijdou v dalších zápasech. Lepší je ubojovaný výsledek než vyhrát 4:0,“ zauvažoval Pázler.

Rodák z Náchoda přišel na jižní Moravu na roční hostování z prvoligového Liberce s opcí.

Pod Ještědem hrál od loňského léta a v ročníku 2017/2018 vstřelil dva góly. Sezonu předtím zářil v dresu Hradce Králové, když se s jedenadvaceti brankami stal králem střelců druhé nejvyšší soutěže.

Teď si po ročníku mezi elitou opět zvyká na druholigový fotbal. „Bojovnost je tu větší. V soutěži se hraje důrazněji, s čímž se musím popasovat. V dalších zápasech už to bude lepší,“ podotkl.

Stejný názor má také kouč Brňanů Pavel Šustr. „Škoda, že nedal branku, když se dostal do šance. Nemá takové zápasové vytížení, takže mu chviličku potrvá, než se do toho dostane. Doufám, že to bude co nejdřív a že mu vytvoříme ještě víc brankových příležitostí,“ sdělil.

Pázler přichází doplnit či nabídnout alternativu k útočné věži Lukáši Magerovi, jenž se v letošním ročníku prosadil dvakrát. „ Megy je vysoký, můžeme se o něj opřít a sklepává míče. Pazy je odlišný, pohyblivější typ. S Adamem Fouskem si v zápase dobře vyhovovali. Svým výkonem nám pomohl. Ještě víc pomůže, až přidá góly,“ okomentoval jej Pavlík.

Pázler patří v druhé nejvyšší soutěži k vyhlášeným kanonýrům. V 98 zápasech se prosadil osmačtyřicetkrát.

Další zářezy hodlá přidat v barvách Zbrojovky. „Musíme jen proměňovat šance. I v dalších zápasech nás čeká dobývání a soupeř bude spoléhat na rychlé brejky. Vyhovuje mi to. Je lepší, když má tým převahu a do vápna lítá centr za centrem, než abychom zalezli,“ pochvaloval si vysoký kanonýr.

Nejdřív se potřebuje sžít s novými spoluhráči a naučit se, jak si s nimi na hřišti vyhovět. „Zvykáme si na sebe. Jsem tu teprve týden, časem to bude lepší. Proti Vítkovicím jsme podali výborný týmový výkon. Všichni šli na doraz,“ vyzdvihl.

Těžit může ze spolupráce s dalším čerstvým přírůstkem na Srbské. Do největší šance jej v pátek vyslal exlíšeňský univerzál David Krška. „Zápas odpracuje na krev. Je to týmový borec. I když mu nohy nepojedou, doplazí se zpátky a něco udělá,“ pochválil jej Šustr.

JAROSLAV GALBA