Zbrojovce totiž schází střelec druhé branky do jablonecké dítě Jakub Řezníček, který stojí kvůli čtvrté žluté kartě. „Máme za úkol ho nahradit, buď jiným rozestavením, nebo v uvozovkách kus za kus. Útočná fáze je pro nás kvíz,“ přiblížil Habanec.

Po odchodu Michala Škody do norského Lilleströmu se Řezníček stal nejlepším střelcem mužstva. Letos dal pět gólů, jeho zásah zařídil jedinou další jarní výhru Zbrojovky, když doma zdolala Liberec 1:0. „Pro tým je to ztráta, ale nic s tím neuděláme. Kdo na jeho místě nastoupí, odevzdá maximum,“ doufal brněnský obránce Lukáš Vraštil.

Ten při přetrvávajícím distancu Jakuba Šurala opět naskočí na pravém kraji obrany. „Pro mě je jedno, kdo bude v útoku, když nacentruji, někdo tam musí být a uklidit to,“ smál se Vraštil.

Zbrojovka Brno - Mladá BoleslavZdroj: DENÍKNĚKOLIK VARIANT

Brněnský kouč má několik variant, jak důrazného forvarda nahradit: buď vysunout na hrot ukrajinskou posilu Borise Taščiho, nebo mladého rychlíka Jakuba Přichystala. Naskočit může konžský záložník Franci Litsingi, či mladí útočníci Petr Rybička s Antonínem Růskem. „Varianty jsou buď nasazení rychlostního typu, nebo toho, kdo podstoupí vzdušné souboje, které ho čekají minimálně se Stronatim,“ zmínil Habanec stopera Mladé Boleslavi.

Zbrojovka se po čtyřech bezbrankových remízách zvedla výkonem proti Spartě, byť na Letné podlehla 2:3. V sobotu se pokusí výsledkem navázat na duel s Jabloncem. „Z osmi zápasů na jaře jsme byli šestkrát lepší a dvakrát rovnocenný soupeř. Měli jsme zvládnout Hradec a doma Bohemku,“ podotkl kouč dvanáctého týmu tabulky. „Rád bych, kdybychom se sobotním zápasem dostali do bodové klidové pozice,“ dodal.

Vraštil nastoupí proti mužstvu, kde fotbalově vyrůstal a na tréninku poznal finesy ofenzivních hráčů soupeře Lukáše Magery či Jana Chramosty. „Něco jsem na ně v trénincích odehrál, ještě si je však raději zmapuji na internetu. Musíme se na ně co nejlíp připravit,“ nabádal brněnský zadák.