Partička mesiášů, která měla spasit tonoucí Zbrojovku. S tím přivábilo brněnské vedení po čtyřech porážkách v řadě trojici fotbalistů, s nimiž se domluvila na hostování do konce kalendářního roku. Nadešel čas zúčtování, kdy se na misky vah položí jejich přínos pro patnáctý tým Gambrinus ligy.

Dvojice Martin Hudec s Tomášem Michálkem se hned podepsala na úvodní výhře s Mladou Boleslaví, Filip Rýdel se přidal až v následujícím střetnutí. „Všechny si nejspíš nenecháme,“ sdělil po poslední porážce s ostravským Baníkem brněnský kouč Karel Večeřa.

Ani se není čemu divit. Hudec sice v obraně podával slušné výkony a Michálek se se čtyřmi góly stal nejlepším střelcem Brna, jenže za tahouny za záchranou zkušené harcovníky označit nelze.

Ve svých klubech se osmadvacetiletý stoper a v sobotu už třiatřicetiletý záložník stali nepotřebnými, ve své marnosti po nich sáhla až Zbrojovka. Navrch ještě po třicetiletém bekovi Josefu Hamouzovi. O příslibu do budoucnosti se hovořit nedá. Co s nimi? Přinejmenším první z nich podle zjištění Deníku Rovnost na jihu Moravy určitě skončí. „Něco jsme si s trenérem řekli, ale zavolejte mi až příští týden,“ hlesl jen Hudec.

Nemá místo
V závěru soutěže vypadl ze základní sestavy a vedle zkušeného Trousila vypadal slibně dorostenec Simerský. Jenže o Hudce nejspíš nestojí ani v Olomouci, jíž patří. „Nejdříve chci mluvit se všemi hráči, než řeknu, s kým počítám do přípravy,“ uvedl hanácký kouč Zdeněk Psotka. Sigma se ovšem chlubí čtveřicí středních obránců – Kalas, Murin, Škerle a Kučera.

Michálek zase na kraji záložní řady postrádá svou bývalou rychlost, přesto možná v Brně zůstane. „Trenér Večeřa mi říkal, že uprostřed dá šanci mladým, ale v obraně se podle něj Tomášovi nevedlo špatně,“ přiblížil stav Petr Flodrman, sportovní ředitel Jablonce, odkud středopolař hostuje. „Už má nějaké roky a potřebuje hrát. Čekáme na signál z Brna, když o něj projeví zájem, nebudeme mu bránit,“ doplnil.

Michálek se netají přáním ve Zbrojovce pokračovat. „Rád bych zůstal, nechce se mi utíkat ze současné situace,“ potvrdil fotbalista. V jiné pozici se nachází defenzivní záložník Rýdel. Ve středu hřiště naběhá kilometry, vyhrává osobní souboje. „Mám chuť pokračovat, chci hrát,“ přidal svůj pohled.

V rozjeté Plzni pro něj není místo a jihomoravský klub se nejspíš pokusí o prodloužení hostování. „Filip potřebuje fotbalově růst a Brno se nabízí jako první varianta. Líbí se mu tam, v dohodě nevidíme problém,“ pravil obchodní ředitel Viktorie Aleš Pangrác. Kromě tří vypůjčených hráčů vyprší na konci roku kontrakt i brankáři Martinu Lejsalovi a stoperu Josefu Dvorníkovi. Odchod gólmana se jeví pravděpodobný a u obránce podle Rovnosti téměř jistý.

Komu končí smlouvy:

Josef Dvorník
Věk: 32 let
Post: stoper
V sezoně: 2/180/0/0
Pravděpodobnost odchodu podle Rovnosti: 99%

Martin Hudec
Věk: 28 let
Post: stoper
V sezoně: 9/721/0/2
Pravděpodobnost odchodu podle Rovnosti: 90%

Tomáš Michálek
Věk: 32 let
Post: krajní záložník
V sezoně: 13/1059/4/0
Pravděpodobnost odchodu podle Rovnosti: 60%
Martin Lejsal
Věk: 28 let
Post: brankář
V sezoně: 11/990/0/1
Pravděpodobnost odchodu podle Rovnosti: 80%

Filip Rýdel
Věk: 26 let
Post: defenzivní záložník
V sezoně: 11/891/2/2
Pravděpodobnost odchodu podle Rovnosti: 15%
Pozn.: Ve statistice sezony jsou uvedená odehraná utkání/ minuty/ branky a žluté karty.