Na podzim 2016 naskočil do tří prvoligových utkání jako střídající hráč, dohromady však pobyl na trávníku jen hodinu. Letos hned ve druhém jarním kole dosavadní minutáž překonal, v základní sestavě Zbrojovky vydržel až do 88. minuty při domácí výhře 1:0 s Olomoucí.

Jde o jediný brněnský jarní triumf v nejvyšší soutěži. „Začátek jara jsme docela chytli, z prvních tří zápasů jsme udělali čtyři body a mysleli jsme si, že máme tým na střed tabulky či výš. Jenže s Boleslaví jsme dostali facku a jde to s námi čím dál níž, nemůžeme se z toho dostat,“ připomněl Růsek domácí prohru 0:3 se středočeským celkem.

Zbrojovka tímto duelem načala černou šňůru neúspěchů, z posledních osmi kol vydolovala jen bod za remízu s Karvinou. „Třeba na Dukle jsme prvních třicet minut hráli dobře, dali jsme gól, ale pak jsme dva dostali. To samé s Jabloncem, dobře jsme nastoupili, ale zase jsme z první šance obdrželi gól a už se to s námi vezlo, Oproti Dukle jsme byli víc odvážní, jenže tohle období je pro nás samá facka,“ litoval český reprezentant do devatenácti let.

V posledních dvou zápasech, při prohrách 1:2 s Duklou a 0:3 s Jabloncem, nechyběl talentovaný útočník v základní sestavě. „Pro mě to je samozřejmě dobře, ale radši bych to vyměnil, abych seděl na střídačce a tým byl v první lize,“ hlesl Růsek.

Zbrojovka má před sebou závěrečná tři utkání ročníku a na poslední příčce ztrácí šest bodů na nesestupovou pozici. Aby si uchovala aspoň teoretickou naději, potřebuje tři body z Teplic, kde nastoupí v neděli od pěti hodin odpoledne. „Nálada je smutná, je to prostě blbé, na druhou stranu nás všichni odepisují a můžeme hrát trošku uvolněněji, nikdo od nás nic nečeká. Z posledních tří zápasů musíme udělat co nejvíc bodů,“ vyzýval Růsek.