Kdo zavítá na domácí zápas Líšně, nudit se nebude. Těšit se může na totální fotbal, spoustu šancí a hromadu branek. To platilo v úvodních dvou duelech brněnského týmu v jeho hájemství.

Nejprve uhrála Líšeň v domácí premiéře remízu 2:2 s Varnsdorfem. V sobotu se na stadionu v Kučerově ulici pálilo ještě víc. Šestigólový horor nakonec vyústil dělbou bodů s Hradcem Králové, aspirantem na boje o nejvyšší příčky. „Fanouškům se duel musel líbit. Škoda, že jsme je nepotěšili výhrou,“ litoval líšeňský zadák Jan Hlavica.

Na východ Brna si našla cestu opět početná kulisa. Dorazilo o třicet lidí víc než minule, což dalo číslo 1 572.

A zatímco na tribunách se diváci bavili, trenéři skřípali zuby. Už v deváté minutě bylo skóre 1:1. „Opět nás hnala fantastická atmosféra, jenže mám výhrady k defenzivě,“ bědoval domácí trenér Miloslav Machálek.

Brno 03.08.2019 - Moto GP 2019 - Jakub Kornfeil
Kornfeil o kolizi se Salačem: Byla to blbost. Neuškodil jsem mu, kontruje kolega

Votroci v prvních dvou zápasech neskórovali. Na trávníku nováčka se radovali už ve čtvrté minutě. „Není to o tom, že nás soupeř obehraje, ale děláme takové chyby, že se dva srazíme,“ líčil Hlavica, který se před úvodní trefou nedohodl s kolegou z defenzivy Michalem Jeřábkem. „S novými kluky se ještě úplně neznáme, měli jsme málo času na sehrání,“ dodal.

S defenzivní činností nebyl spokojený ani trenér Hradce Zdenko Frťala. „Na to, jak loni byla naše defenziva pevná, se letos dopouštíme opakovaných chyb,“ láteřil. Za minulou sezonu Votroci dostali jen osmnáct branek ve třiceti utkáních. „Vedli jsme třikrát, což jsme měli udržet,“ poznamenal po zápase.

Jenže udržet domácí lovce gólů na uzdě nešlo. Ti se do svého soka zakousli už od začátku. Žádná vyčkávaná vzadu. Pěkně zostra a plnou parou vpřed. „Postoupili jsme ze třetí ligy, kde jsme útočně hráli pořád, protože jsme se snažili každý zápas vyhrát a dát co nejvíc branek. Na ten styl jsme si navykli a trenér ho od nás očekává i nadále,“ vysvětlil Hlavica.

Vítězka sudu piva v soutěži Fotbal a moje rodina
Pralesní fotbalové léto: Na hřišti jsme každý víkend, říká vítězka soutěže

Ještě do poločasu se po dalším zaváhání v domácích řadách ujali hosté opět vedení. „Sráží nás nezkušenost, vzadu nekomunikujeme a jsme nerozhodní. V úvodní půlce jsme soupeři darovali dva góly. Tohle nás pak stojí hodně úsilí, abychom alespoň remizovali,“ upozornil Machálek.

Krátce po změně stran bylo znovu srovnáno. Diváky ze sedaček zvedlo krásnou individuální akcí ofenzivní eso Jan Hladík.

Gólovou přetahovanou na stranu Hradce potom naklonil parádní trefou Christián Frýdek z trestného kopu. Jenže Líšeň i na tenhle gól našla odpověď. Přinesl ji žolík na hostování ze Zbrojovky Marek Vintr, který na hřiště vlétl jako vítr. Těsně před koncem se ocitl sám před gólmanem a nezaváhal. Další gól nepadl.

Brňané tak ani ve třetím kole premiérového ročníku ve druhé lize nenašli přemožitele. „Třikrát se nám podařilo srovnat. Mančaft je charakterově silný. Ve třetí lize jsme zvládli závěr, kdy jsme postoupili, ač nám už nikdo nevěřil. Předtím jsme se zachránili, když jsme byli odepsaní. Tým máme výborný. I nadále budeme každého kousat,“ slíbil Machálek.

Líšeňský Jan Hladík (v bílém uprostřed) v zápase s Fotbalovým klubem Varnsdort
Sólo přes půl hřiště zakončil gólem. Něco mě to bude stát, usmívá se Hladík

Pět bodů po třech kolech coby nováček bere. „Ale mrzí mě, že jsme doma ještě nevyhráli. Seriózně přiznávám, že víc lituji remízy s Varnsdorfem, jelikož Hradec je jinde,“ řekl líšeňský stratég.

Nicméně bod proti favoritovi se počítá. „A byl Hradec favorit? Podle tabulky před duelem jsme jim byli my,“ narážel Hlavica s úsměvem na fakt, že po dvou kolech byla Líšeň druhá. Nyní je čtvrtá. „Teď vážně. Ze soupeře jsme měli respekt, věděli jsme, že mu start nevyšel. Máme pět bodů a jedeme dál,“ doplnil.