V šestnácti podzimních duelech Dosty padlo 52 branek, tedy tři a čtvrt na zápas. Tým praktikuje „plzeňské" rozestavení s pěti záložníky a jediným forvardem. „Je pravda, že nám trenér občas něco ukáže ze hry Plzně nebo i Bayernu Mnichov. Sledujeme jejich zápasy, tak proč si z nich něco nevzít?" povídá útočník Luboš Košulič, který se stáhl do záložní řady.

Ani pozice mimo hrot útoku mu ale nebránila v tom, aby na podzim nasázel do sítí soupeřů osm gólů. Nejlepší střelec Bystrce však není. O jeden zásah víc si totiž připsal útočník Ondřej Přichystal. „Dobře jsme se doplňovali. Když jsem nedával góly já, střílel je Ondra," těší Košuliče.

Právě Přichystal se po letním příchodu z brněnské Sparty stal podzimním trumfem Dosty. Dvacetiletý útočník prožil raketový vstup do divize, když v prvních pěti zápasech nastřílel sedm gólů, včetně hattricku do sítě Napajedel. „Má dar střílet branky. Jenže trochu předčasně usnul zimním spánkem, potřeboval ještě probudit," spatřuje nedostatky Kugler.

Tým od Brněnské přehrady na podzim nezdobila jen ofenzivní esa, ale také vzácně vyrovnaná bilance doma i venku. Na hřištích soupeřů uzmuli Brňané jen o jeden bod méně než doma. „Je to zvláštní, mockrát jsem to nezažil. Venku se nám hraje dobře, ale musíme zlepšit výsledky doma, kde jsme třeba v poslední minutě ztratili zápas s Blanskem. Našim divákům chceme dát radosti víc," podotýká Kugler.

„Na druhou stranu jsme rádi, že nepřišly žádné excesy v podobě pětigólových přídělů," dodává.

Úspěšný bystrcký podzim však má i druhou stranu mince. Vedení klubu patrně čeká boj o udržení stávajících opor týmu. „Máme dost hráčů na hostování. Myslím si, že zejména v případě Košuliče a Michala Kuglera to bude těžký úkol," pronesl kouč.

Třiadvacetiletý Košulič zatím netuší, kde odstartuje zimní přípravu, která Dostě začne 14. ledna. Po skončení podzimu hráči ještě dva týdny trénují. „Zatím nevím, co bude. Čekám, jaké nabídky se objeví," uvedl bývalý útočník Břeclavi a Jihlavy.⋌(mav)

Dosta Bystrc

Umístění po podzimu: 7.

Celková bilance: 6 výher – 5 remíz – 5 porážek, skóre: 28:24, 23 bodů

Body získané doma: 12

Body získané venku: 11

Nejlepší zápas podle Rovnosti: Bystrc – Polná 3:0 (15. kolo)

Hráč podzimu podle Rovnosti: Ondřej Přichystal

Start podzimní přípravy: 14. ledna 2013

O DALŠÍCH BRNĚNSKÝCH TÝMECH V DIVIZI ČTĚTE VE STŘEDEČNÍM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST