Když se k tomu v sobotním duelu s Tasovicemi prosadil z ojedinělé akce prvního poločasu domácí Boris Tonev, znamenal výsledek 1:0 tříbodové vítězství pro nováčka soutěže. „Kluci proti kvalitnímu soupeři na hřišti dřeli, makali. Měl jsem o vítězství strach až do poslední minuty, ale zvládli jsme i nebezpečné standartky,“ oddechl si trenér brněnského mužstva Luboš Kučerňák.

Ten se v utkání nemohl opřít o vykartovaného Lukáše Vjatera z minulého utkání s Bystrcí a scházela mu i zimní posila Marek Zúbek. Navíc ve 38. minutě musel kvůli svalovému zranění nuceně střídat kapitán Stanislav Hanousek.

I přesto udržela bohunická defenziva po zápasech s druhou Bystrcí a čtvrtými Tasovicemi už druhou jarní nulu za sebou. „Obranu látáme, jak to jde. Po ztrátě balonu se záložníci rychle vrací, i když někteří s tím mají trochu problémy. Naše hra se musí odvíjet od toho, že nedostaneme gól. Z krajského přeboru jsme byli zvyklí, že jsme stříleli v každém utkání tři čtyři branky, ale divize je o něčem jiném,“ vysvětlil Kučerňák úspěšnou taktiku.

Ta už zajistila jeho celku důležitých šest bodů ze dvou jarních utkání proti favoritům na postup. V případě Bystrce i Tasovic se Bohunice radovaly po shodném vítězství 1:0. „Po dvou kolech šest bodů? S tím asi nikdo nepočítal. Navíc jsou obrovsky cenné, protože i ostatní týmy, které usilují o záchranu jako my, vyhrávají,“ vyvážil obě vítězství zlatem brněnský záložník Jindřich Beneš. Nováček čtvrté nejvyšší domácí soutěže se drží na čtrnácté příčce s dvaceti body.

O vyrovnanosti divize D svědčí, že týmy na předposledním patnáctém a šestém místě dělí pouze pět bodů.

Po víkendu se hned za Bohunice propadl druhý brněnský celek v soutěži Sparta Brno, která si z Nového Města na Moravě odvezla porážku 0:2.

Druhá půlka sezony zatím nezachytila v nejlepší formě druhou Bystrc, která po úvodním klopýtnutí prohrála tentokrát dokonce 0:3 na hřišti posledního Přerova.

BOHUNICE – TASOVICE 1:0

Poločas: 1:0. Branka: 21. Tonev. ŽK: Navrátil – Doležal. Diváků: 150. Sestavy – Bohunice: Gruber – Navrátil, Masařík, Hanousek (38. Michalec), Shkurupii – Kulička (79. Vávra), Beneš, Forman, Kostka, Tonev (90. Krejčí) – Kotol. Trenér: Kučerňák. Tasovice: Fukal – Pechal, Doležal, Krátký, Čerstvý – Vyžrálek (86. Hycl), Šuráň, Paul, Horáček – Petr Dítě (77. Blahoudek), Helebrant (58. Marek Dítě). Trenér: Šťastný.

HRÁČ UTKÁNÍ: BORIS TONEV

Brněnský fotbalista trefou z první půle rozhodl zápas, pro soupeřovu obranu byl hrozbou díky své rychlosti. Ve druhém poločase připravil spoluhráči Martinu Kotolovi tutovou šanci.