Karel Jarůšek na podzim nevynechal takřka jediný zápas třetiligových fotbalistů Rosic. Podobné to bude i v jarní části sezony. Teď se od něj čeká dokonce stoprocentní účast. Místo na tribuně totiž usedne na lavičku nováčka Moravskoslezské fotbalové ligy. Pro někdejšího reprezentačního záložníka a mistra Československa z roku 1978 jde o návrat k trenérské kariéře po sedmi letech.

Klub z Brněnska povede v této sezoně už čtvrtý kouč. Sezonu rozjel Libor Zelníček, který ale neodolal vábení Třebíče. Poté dostal slovo Pavel Juračka a neoficiálně vypomáhal i nový kouč Zbrojovky Petr Čuhel. „Sháněli jsme nového trenéra. S Karlem Jarůškem jsme pořád ve spojení, jsme kamarádi. Hodně se o fotbal v Rosicích zajímá a nabídka na trénování u nás jej lákala,“ povídal předseda klubu Zdeněk Fukan.

Brno, Drnovice i Opava

Jarůšek naposledy vedl tehdejší 1. FC Brno v prvoligové sezoně 2003/2004. Trénoval i Drnovice nebo Opavu. Teď jej čekají boje v nižší soutěži, s horšími fotbalisty. „Porozhlédneme se i jinde, ale klíčová bude naše spolupráce se Znojmem. Jeho hráči Rosicím na podzim hodně pomohli. Doufám, že úspěšné partnerství bude pokračovat i nadále,“ podotkl Jarůšek, který se nejvíc těší na dávky adrenalinu.

„Už mi tato práce chyběla. Samozřejmě jsem se věnoval podobné činnosti ve fotbale. Na lavičce je to ale přece jen o něčem jiném. Moc se těším,“ uvedl dlouholetý sportovní manažer brněnské Zbrojovky.

V Rosicích jej čeká především boj o záchranu. Celek vyznávající žlutočerné barvy před jarem drží třináctou příčku v šestnáctičlenné tabulce.

Někdejší senátor parlamentu za Brno–město má výhodu, že se s týmem nemusí nijak výrazně seznamovat. „Jezdil i na venkovní zápasy, takže hráče zná dokonale. Ví, co může od koho čekat. Podoba kádru pro jarní část sezony je samozřejmě na něm. Všechno se ale pochopitelně odvíjí od našich finančních možností,“ prohlásil Fukan.

Začátkem ledna se tým Rosic nachystá k prvnímu zimnímu tréninku pod vedením patnáctinásobného reprezentanta. Asistentem zůstává Miroslav Bílek. Z pohybu v kádru je zatím jasný pouze konec slovenského útočníka Maroše Bačíka, autora dvou podzimních branek.

Malata: Příchod Jarůška je pro nás obrovské plus

Brno – Petr Malata neodchází. Naopak se těší na spolupráci s novým trenérem. Před začátkem neoblíbené zimní přípravy se v Rosicích tvoří zajímavé duo vůdčích osobností. Jeden zkušený borec v útoku, mnohem ostřílenější bude celý tým dirigovat z lavičky.

Bylo jasné, že váš tým intenzivně shání kouče pro jaro. Čekal jste, že volba padne právě na Karla Jarůška?
Něco jsem tušil. Už se na nás chodil dívat nějakou dobu, takže nás asi dobře zná. Ale zatím o tom vím jen z internetových stránek. Začátek přípravy nás teprve čeká.

Už sedm let ve fotbale působil na jiných pozicích než jako hlavní kouč. Jaký od něj čekáte trenérský rukopis?
S jeho věkem a zkušenostmi už asi nebude typ impulzivního kouče. Já se na něj samozřejmě těším i jako na člověka.

Jeho obrovské zkušenosti mohou vašemu celku jen pomoct…
Pro Rosice je jeho příchod velké plus. Je pravda, že dlouho netrénoval, ale i tak na tom vidím samá pozitiva. Navíc nám vždycky prospívá, když se u nás objeví nový trenér. Všichni se pak snažíme mnohem víc. (smích)

Nepřijde vám klub trochu prokletý, když v sezoně přichází už čtvrtý kouč?

Všichni trenéři, co se tu prostřídali, byli vlastně staronoví. Navíc realizační tým se jinak nezměnil skoro vůbec.