A rozhodně nepůjde o běžný duel, poslední domácí utkání Zbrojovky v aktuálním ročníku nejvyšší soutěže může být také poslední na delší dobu. Brněnskému mužstvu patří poslední příčka v tabulce a musí bezpodmínečně zvítězit, aby přiživilo naději na záchranu. „Potřebujeme vyhrát a bereme jenom tři body. Připravíme se na sto procent na Jihlavu,“ burcoval zadák.

Na nesestupovou čtrnáctou pozici, kterou okupuje Baník, schází brněnskému celku čtyři body. Ani Jihlava však není v bezpečí, dvě kola před koncem soutěže drží šestibodový náskok na Brno. „Jihlava je taky pod tlakem jako my. Nikdo duel nepodcení, každý k němu přistoupí, jak musí. Je to důležitý zápas pro oba,“ prohlásil Kryštůfek.

Celek z Vysočiny se na jaře zvedl. Po podzimu mu patřila poslední příčka, jenže čtyři výhry například s Plzní nebo Slavií mužstvo posunuly mimo přímé ohrožení sestupem. „Jihlava mě překvapila. Když jsem tam hrál, těžko jsme vyhrávali jeden, dva zápasy, na jaře zvítězili čtyřikrát ještě s takovými soupeři. Tým se omladil, hráči jsou běhavější, hodně napadají nahoře. Je to jiné, než když jsem tam byl,“ srovnával Kryštůfek.

Celek z Vysočiny střelecky táhne lotyšský útočník Davis Ikaunieks, který v sezoně nastřílel už deset branek. „Je to nepříjemný hráč, rychlý, spíš brejkový, tahový, potřebuje míče za obranu. Daří se mu gólově, dává branky skoro ze všeho, musíme si na něj dát pozor,“ nabádal odchovanec Humpolce.

Zbrojovka po devíti zápasech bez vítězství zabrala v minulém kole, když zvítězila v Teplicích 4:1. Kryštůfek z pozice pravého obránce připravil úvodní branku utkání krásným centrem na Antonín Růska, který se trefil poprvé v nejvyšší soutěži. „V Jihlavě jsem na pravém beku hrával, takže to pro mě nebylo nic moc nového. Vím, co ta pozice obnáší a jsem na ni zvyklý. Navíc jsem tam párkrát nastoupil i v přípravě. Jsem rád, že jsem přispěl i Tondovi Růskovi k prvnímu gólu, nám všem se pak hrálo zase líp. Teď by mi asi měl zaplatit večeři za přínos k prvnímu gólu,“ usmál se brněnský obránce.

Na utkání s Jihlavou nemusejí brněnští fanoušci vytáhnout ani korunu, kompletní vstupné zaplatí hráči. „Nápad vznikl společně s vedením. Dali jsme podnět, protože to považujeme za férové. Víme, že fanoušci nejsou spokojení s tím, co předvádíme, tak to snad odčiníme. Doufám, že přijde co nejvíc lidí a potáhnou nás dopředu,“ přál si Kryštůfek.