Další nováček se do příštího pátku, kdy Brno zahájí sezonu ve Vlašimi, už v kabině neobjeví. „Pořád sledujeme, co se děje v České republice. Kdybychom viděli možnost, o které budeme přesvědčení, že nám pomůže, asi na ni zareagujeme. Záleží, jak soutěž začneme. Věřím, že dobře a nebude zapotřebí, abychom cokoli změnili, ale určitě budeme nadále pozorní,“ sdělil ve čtvrtek Deníku Rovnost sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Adam Fousek
Narozen: 8. března 1994
Pozice: krajní záložník
Kariéra: Pardubice, Mladá Boleslav (hostování), Pardubice, Zbrojovka Brno
V 1. lize: 1 zápas / 0 gólů
Ve 2. lize: 130/27
Mol Cup: 11/2

Příchod Fouska vyřešil posílení krajní zálohy, kterou si klub dal jako jednu z priorit. „Fous už přesáhl kvality druhé ligy. Věříme, že se nám podaří postup, a je to hráč, který první ligu zvládne. Ukazuje, že pro nás může být přínos,“ sdělil Požár.

Posledních pět sezon patřil Fousek ke stabilním členům sestavy Pardubic. Ve druhé lize nastřádal 130 startů a 27 branek. „Pardubice už mi byly malé, potřeboval jsem změnu. Hrál jsem tam šest sedm let, kolem mě se hráči točili. Fotbalový život je taky o změně prostředí,“ líčil pěta-dvacetiletý hráč.

Ve Zbrojovce narazil na odlišné podmínky, tvrdší dril i kouče. „Tréninky jsou stoprocentně náročnější. V Pardubicích jsem věděl, co mě čeká, v novém prostředí jsou tréninky dost intenzivnější a delší. Věřím, že nás dobře připraví ke splnění společného cíle,“ připomněl vidinu postupu do nejvyšší soutěže.

V ní odehrál 26 minut v květnu 2014 při hostování v Mladé Boleslavi. „Jsem rád, že jsem v Brně a můžu hrát o nejvyšší příčky, dokázat postup do první ligy. Nároky jsou na nás kladené hodně velké, což je rozdíl oproti Pardubicím,“ řekl Fousek.

V uplynulém druholigovém ročníku vynechal pouze tři duely a připsal si osm branek a na šest přihrál.

V přípravě zatím zasáhl do tří utkání buď na křídle, nebo na kraji záložní čtveřice. „Fousek má velký potenciál, ale zpočátku se ukázalo, že hrajeme fotbal v jiném tempu, nasazení a jinými detaily. Chvilku mu potrvá, než bude na svém topu. Dokáže se dostat do dobrých situací a věřím, že určitě bude posila,“ pravil po přípravě v Zastávce u Brna kouč Pavel Šustr.

Právě přístup stratéga Zbrojovky nováčkovi v týmu vyhovuje. „Trenér na mě udělal ohromný dojem. Komunikace s ním je otevřená na obě strany, bere připomínky od hráčů, radí se s námi. Má rád náročný styl hry, což mi sedí. Před třemi lety jsem změnil přístup k fotbalu, uvědomil jsem si, že jenom o talentu to není, je potřeba hodně tvrdá práce. Trenér Šustr ji vyznává třeba i v posilovně, což je pro mě fakt super,“ ocenil Fousek.

Generálka Zbrojovku čeká v sobotu ve Slavkově u Brna, kde od čtvrt na jedenáct dopoledne nastoupí proti třetiligovému Vyškovu.