Aukce dresůDvacet retrodresů kompletního týmu Zbrojovky, ve kterých brněnští fotbalisté nastoupili proti Slavii při oslavách výročí 105 let od založení klubu, putuje do aukce, která končí 4. května. Vyvolávací cena je symbolických 1913 korun, limit na jeden příhoz činí 50 až 500 korun. Výtěžek poputuje na konto zbrojovácké mládeže. Každý dres vlastnoručně podepíše hráč, jemuž patřil.

Dvaadvacetiletý mladík, který si zatím připsal jen dva prvoligové starty. „Pavla chystám na ligu od doby, co jsem do Brna přišel. Je to spolehlivý a kvalitní gólman. Před jarní sezonou jsem mu řekl, že pokud budeme zachránění, poslední kola odchytá. Šanci dostává teď. I když se situace zhoršila, věřím, že to zvládne,“ míní kouč brněnských gólmanů Martin Vaniak.

Halouska v nejvyšší české soutěži nastoupil dvakrát na přelomu loňského září a října. Dochytal utkání v Karviné při vyloučení Melichárka a pak naskočil na hřišti pražské Slavie, kde obdržel dvě branky. „Kladl jsem důraz, aby na zápas myslel, ale nebyl zbytečně přemotivovaný, aby se z prvního nepovedeného míče nestresoval. Pokud to zvládne, čemuž věřím, bude to jen pro jeho dobro a pomůže mu to dál v kariéře. Může se z něho stát velice dobrý ligový gólman,“ povídá Vaniak.

Bývalý reprezentační brankář přezdívaný Čaroděj se neobává přehnané nervozity svého svěřence. „Je to rybář, klidná povaha, trošku srandista. Chytat umí, což ukázal v přípravných zápasech, kdy se stal nejlepším brankářem zimní Tipsport ligy. Není to o Pavlovi. Pokud by mu utkání nevyšlo, což si nemyslím, nelze nic svalovat na něho. Výsledky jsme měli uhrát dřív,“ podotýká Vaniak.

Týmy na sestupových místech fotbalové ligy
PRVNÍ ZÁKROK


Na Julisce nelze čekat fotbalovou přestřelku, obě mužstva bojují o záchranu a poslední dva duely skončily bezbrankovou remízou. „Důležitý bude první zákrok. Pavla jsem připravoval na to, že na něj půjde jedna, dvě střely. Dukla taky musí být nervózní, i pro ni jde o zápas roku,“ připomíná trenér gólmanů.

Třináctá Dukla má před poslední Zbrojovkou šestibodový náskok. „Proti Brnu nám situace velí zvítězit. Věřím, že v domácím prostředí s fanoušky v zádech tento krok zvládneme,“ burcuje kouč Pražanů Jaroslav Hynek.

Brněnský celek potřebuje bezpodmínečně vyhrát, aby si uchoval šanci na udržení nejvyšší soutěže. „V tomhle je utkání nesmírně důležité. Může nás udržet ve hře o záchranu,“ přikyvuje kouč Zbrojovky Roman Pivarník.