Jak se zatím po příchodu do Znojma v kabině cítíte?
Jsem rád, že jsem tady mohl začít, protože Zbrojovka mě do přípravy nevzala. Jsem vděčný za příležitost. Znám tady pár kluků, kteří hrávali v Brně, o to snazší jsem to na začátku měl. Zatím je to dobré a jsem spokojený.

Koho v týmu znáte?
V Brně jsem hrál s Matúšem Lackem, i v dorostu jsem se potkal s Davidem Štrombachem. Z ročního hostování ve Vítkovicích znám Dominika Urbančoka, který je kmenový hráč Znojma a vrátil se do přípravy.

Trenér Leoš Kalvoda chce kádr zúžit před soustředěním v Rakousku, které začíná v pondělí. Dozvěděl jste se už něco konkrétního ke své budoucnosti?
Zatím jsme se bavili jen předběžně a nic nechci zakřiknout, ale na soustředění bych se Znojmem měl odcestovat.Vyhovuje vám přístup kouče Kalvody?
Myslím, že ano. Jde o trenéra ze staré školy, který klade velký důraz na to, aby se vždycky bojovalo a jezdilo, což mám rád. Naše spolupráce je zatím bez problémů.

Ve středu jste otevřel skóre při kanonádě 6:0 proti výběru hráčů z karibských zemí. Berete takové utkání jako oživení?
Určitě to byl zajímavý zápas. Viděli jsme hráče z jiného kontinentu, jak hrají na míči. Duel zpestřil přípravu tím, že nehrajeme pořád se stejnými týmy z okolí, ale se soupeři, které nepotkáváme často.

Jakub Kučera
Věk: 21 let
Pozice: záložník
Předchozí kluby: Zbrojovka Brno, FK Blansko, MFK Vítkovice
Příprava ve Znojmě: 3 zápasy (3 výhry, 1 branka)

V sobotu vás čeká FAC Vídeň, což asi bude těžší soupeř…
Určitě budou na jiné úrovni technicky i kondičně. Musíme hrát organizovaně, dobře na balonu a poctivě plnit defenzivní činnosti.

Sledoval jste v minulé sezoně, jak si vedla brněnská Zbrojovka?
Ve Zbrojovce jsem vyrůstal, takže pořád sleduju, jak se klukům i klubu daří. Bohužel se nepodařilo zachránit první ligu, což je škoda a mrzí mě to. Ale myslím, že mančaft mají opravdu dobrý a budou hrát nahoře.

S Vítkovicemi skončili na sestupových pozicích, klub se nakonec zachránil díky Olympii, která se odhlásila. Věděl jste hned, že půjdete z Vítkovic pryč nebo jste mohl zůstat?
Měl jsem tam hostování na rok, tím pádem jsem se na konci sezony vrátil do Zbrojovky, která mi řekla, že se mnou nepočítá. V tu dobu jsem ale nevěděl, že Vítkovice zůstanou ve druhé lize, takže jsem si hledal angažmá jinde a šel do Znojma.Na začátku loňského ročníku druhé ligy jste se měsíc léčil z nepříjemného zranění obličeje. Limituje vás ještě?
Proti Pardubicím jsem dostal loktem do zubů, které vypadly ven. Vrátili mi je hned zpátky, ale pořád nejsou v pořádku. Mám je tam plonkové, dokud si nevyřídím peníze z pojištění a nenechám si udělat implantáty. Je to zdlouhavé. Kousat pořád moc nemůžu, což není ideální, ale už jsem si za ten půlrok zvykl. Krájím si jídlo na menší kousky a snažím se, aby mě zuby moc nebolely. Není to nic hrozného, dá se s tím žít.