„Je příjemné dostat se mezi osm nejlepších, to nezapírám, ale bude o starost víc. Jestli chceme hrát pohár kvalitně, musíme mít i širší kádr. Teď však buďme na zemi a věnujme se sobotě," podotkl brněnský kouč Svatopluk Habanec.

Jeho svěřenci totiž zvládli pouze první část jihlavského dvojboje. Druhá, nejspíš o něco podstatnější, je čeká v sobotu. Na Vysočinu narazí od pěti hodin odpoledne doma také ve dvanáctém kole nejvyšší soutěže. „Zaslouženě jsme v poháru postoupili, to byl jeden cíl, ale teď je podstatné, co uděláme před sobotním zápasem, s jakou sestavou nastoupíme a jak si poradíme s úplně jiným tempem, protože ani z jedné strany nebylo ligové. Musíme beze zbytku splnit i druhý úkol," řekl Habanec.

Jihlavě patří v prvoligové tabulce předposlední patnáctá pozice tři příčky za Zbrojovkou. Vysočina navíc stále nevyhrála. „Domácí mají velmi bojovné a běhavé mužstvo, které má rychlé protiútoky, což ukázalo. Potřebujeme se na to připravit, ale pokud navážeme na posledních třicet minut, máme šanci něco udělat," poznamenal jihlavský kouč Michal Bílek.

Zbrojovka v osmifinále Mol Cupu předváděla dvě třetiny utkání lepší fotbal a sedm minut před přestávkou ji poslal do vedení hlavou Jakub Řezníček. Pět minut po pauze pak zahrál rukou v pokutovém území hostující Antonín Rosa a střídající Michal Škoda s přehledem proměnil penaltu. „Hlavně na konci první a na začátku druhé půle jsme nedostupovali domácí hráče, snadno nám chodili do otevřené obrany, zbytečně jsme na ně vyráželi, místo abychom je vykrokovali," vyčítal svěřencům Bílek.

Jenže v 56. minutě hlavičkující Rosa ze standardní situace snížil a od té doby Jihlava získala převahu. „Do obdržené branky jsem hráli dobře, ale po gólu jako bychom se báli o výsledek a taky to tak vypadalo," kroutil hlavou Škoda.

V závěru se vytáhl také brněnský gólman Vlastimil Veselý, bravurně zlikvidoval například hlavičku Rostislava Šamánka. „Poslední půl hodiny jsme hráli podle mých představ. Bylo vidět, že kluci nejsou spokojení s výsledkem, na druhou stranu půl hodiny nestačí. Pozitivní je, že si kluci dokázali, že to v nich je. Teď záleží na nás, abychom tak s dalšími zápasy naložili," dodal jihlavský trenér.

Osmifinále českého fotbalového poháru – MOL Cupu:

Zbrojovka Brno – Vysočina Jihlava 2:1 (1:0)

Branky: 38. Řezníček, 51. Michal Škoda z pen. – 57. Rosa. Rozhodčí: Váňa – Pelikán, Myška. ŽK: Pašek, Lutonský, Lacko – Rosa, Mišůn. Diváci: 1230.

Brno: Veselý – Šural, Vraštil, Sedlák, Lutonský – Buchta, Lacko – Pašek, Weber (75. Krejčí), Vávra (63. Kijanskas) – Řezníček (46. Michal Škoda). Trenér: Habanec.

Jihlava: Rakovan – Blaič, Krejčí, Rosa, Mišůn – Štěpánek, Urblík – Ikaunieks (72. Rabušic), Hronek (80. Šamánek), Novotný (62. Batioja) – Dvořák. Trenér: Bílek.