Předchozí
1 z 10
Další

Vyškovští fotbalisté (v bílém) se aktuálně chystají na barážové bitvy s Karvinou.Vyškovští fotbalisté (v bílém) se aktuálně chystají na barážové bitvy s Karvinou.Zdroj: Michal Málek

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA. Dvě nejvyšší české soutěže už o víkendu nabídly poslední kola, téměř o všem je tak jasno. Do první ligy se vrací pražská Dukla, která ovládla druholigovou tabulku, za ní skončila olomoucká rezerva.

Ta však kvůli účasti A týmu v nejvyšší soutěži o postup bojovat nemůže, do baráže tak míří třetí Táborsko a čtvrtý Vyškov. Zatímco Jihočechy čeká pikantní derby s Českými Budějovicemi, Jihomoravané zkusí své štěstí proti Karviné. Z první ligy naopak rovnou spadl poslední Zlín.

Vývoj situace na spodku druholigové tabulky nakonec potěšil účastníky Moravskoslezské fotbalové ligy. Už delší dobu se vědělo, že ze druhé nejvyšší soutěže padá Kroměříž, tu však nedoprovodil žádný moravský tým – druhým sestupujícím je Příbram. Je tak jisté, že ze třetí ligy se nesesunou o soutěž níž čtyři kluby, ale jen tři.


Načítám tabulku ...

Bohuničtí fotbalisté se díky dvěma výhrám dostali ze sestupového pásma, ještě je ale čeká náročný boj.Bohuničtí fotbalisté se díky dvěma výhrám dostali ze sestupového pásma, ještě je ale čeká náročný boj.Zdroj: Deník/Jakub Tručka

MORAVSKOSLEZSKÁ:FOTBALOVÁ LIGA. I ve třetí lize už je rozluštěná postupová tajenka, vedoucí rezervu Baníku Ostrava už totiž nikdo nemůže předstihnout.

Na opačném pólu tabulky se však ještě budou dít velké věci. Zpráva, že pád čeká jen tři týmy, jistě potěšila všechny celky namočené v záchranářské bitvě, poslední tři kola však slibují pořádně napínavou podívanou.

Hodonínští fotbalisté (v červeném) podlehli 1:3 Bohunicím.
Dvojitá radost. Bohunice slavily skalp Hodonína i záchranu Prostějova

Situace totiž téměř nemůže být vyrovnanější. Poslední Uherský Brod a předposlední Frýdlant mají aktuálně 28 bodů, Hranice a Bohunice jsou na tom jen o bod lépe. Brněnský nováček si sice díky dvěma výhrám v řadě výrazně vylepšil pozici, pár bodů však ještě bude potřebovat urvat. Nečeká jej jednoduchý los, ve zbytku ročníku se utká s karvinským béčkem, Uničovem a rezervou Slovácka.

Jistotu záchrany ještě nemají ani v Blansku a ve slováckém béčku, oba kluby však mohou mít klid už po pátečních předehrávkách.


Načítám tabulku ...

Tasovice (v šedém) i Břeclav (v bílém) zůstávají ohrožené sestupem do krajského přeboru.Tasovice (v šedém) i Břeclav (v bílém) zůstávají ohrožené sestupem do krajského přeboru.Zdroj: Deník/Lubomír Budný

DIVIZE D. V divizní skupině D už má B tým Zbrojovky jisté první místo, čeká už tak jen na pohár, který přebere 9. června.

Ve spodku však klidné spaní nemá hned několik týmů. Jistým sestupujícím už je Stará Říše, která nasbírala pouhých dvanáct bodů. V ohrožení však je i patnáctý Pelhřimov se 24 body, čtrnáctá Břeclav s 25 body, třinácté Speřice se 26 body a dvojice Velké Meziříčí a Tasovice, která má aktuálně 28 bodů.

Fotbalisté Břeclavi (v modrém) mají v rukou osudy několika jihomoravských týmů.
Napětí v kraji: Sestupující určí Břeclav. Všichni jí přejí, říká předseda STK

Odehrát ještě zbývají tři kola, důležité bude i to, zda ze třetí ligy sestoupí jihomoravský tým či ne. Pokud by totiž třetí nejvyšší soutěž opustily Bohunice nebo Blansko, padaly by z divize D tři celky. V opačném případě sestoupí jen dva.


Načítám tabulku ...

Bzenečtí fotbalisté (v zeleném) už na postup dosáhnout nemůžou, v tabulce divize E jim však patří výborná druhá příčka.Bzenečtí fotbalisté (v zeleném) už na postup dosáhnout nemůžou, v tabulce divize E jim však patří výborná druhá příčka.Zdroj: Deník/Kryštof Neduchal

DIVIZE E. V divizní skupině E nastupuje jediný jihomoravský tým – Bzenec. Tomu se daří nadmíru, aktuálně drží druhou příčku. Na postup už však určitě nedosáhne, první místo už má totiž jisté Strání.


Načítám tabulku ...

Mutěničtí fotbalisté (v šedém) budou už jen složitě odvracet pád z krajského přeboru.Mutěničtí fotbalisté (v šedém) budou už jen složitě odvracet pád z krajského přeboru.Zdroj: Deník/Jakub Tručka

KRAJSKÝ PŘEBOR. Kluby ze spodní poloviny tabulky nejvyšší krajské soutěže se aktuálně poohlíží i po situaci v divizi D. Pád Břeclavi či Tasovic by totiž znamenal, že by z krajského přeboru sestupovaly dva celky.

Už jen těžko řešitelnou pozici mají před závěrečnými třemi koly Mutěnice, které ztrácejí osm bodů na předposlední příčku. Na ni aktuálně sedí Rajhradice, které do krajského přeboru postoupily loni. Pokud by opravdu sestupovaly dva týmy, byl by celek z Brněnska aktuálně nejohroženější.

V klidu však nemůže být hned šestice týmů na deváté až patnácté příčce. Rozestupy jsou totiž minimální, záchranu tedy nadále nemají jistou patnácté Rajhradice (26 bodů), čtrnáctá Lednice (27 bodů), třináctá Moravská Slavia (28 bodů), dvanácté Ratíškovice (29 bodů), jedenáctá Svratka Brno (29 bodů), desátá Bystrc (30 bodů a středeční dohrávka k dobru) a deváté Bosonohy (31 bodů).

Naopak na čele krajského přeboru je po další ztrátě Boskovic už vlastně jasno. Kuřim má aktuálně osmibodový náskok, už v neděli na hřišti Kunštátu tak může slavit vytoužený postup do divize.


Načítám tabulku ...

Fotbalisté Slovanu Brno (v červeném) už mají jistý pád do I. B třídy.Fotbalisté Slovanu Brno (v červeném) už mají jistý pád do I. B třídy.Zdroj: Deník/Jakub Tručka

I. A TŘÍDA SKUPINA A. V áčkové skupině I. A třídy je situace poměrně jasná. Tišnov má dvě kola před koncem na čele pětibodový náskok a zdá se, že jasně míří do krajského přeboru. Naopak poslední Slovan Brno nasbíral pouhých devět bodů a už jistě jej čeká pád.

Domino efekt, který by vyvolal pád Břeclavi či Tasovic z divize, však může postihnout i I. A třídy a I. B třídy. Pozorně tak budou sledovat dění ve vyšších soutěžích primárně Dobšice, které jsou s devatenácti body předposlední, mají však ještě zápas k dobru. Mírné napětí ještě musí panovat i v Soběšicích, které mají 24 bodů.


Načítám tabulku ...

Hroznová Lhota (v zeleném) je blízko tomu, aby si už o víkendu užila postupové oslavy.Hroznová Lhota (v zeleném) je blízko tomu, aby si už o víkendu užila postupové oslavy.Zdroj: Tomáš Kučera

I. A TŘÍDA SKUPINA B. Ve skupině B už je zase velmi blízko postupu Hroznová Lhota, která má tříbodový náskok na Kozojídky. Pokud v neděli doma porazí Troubsko, oslaví už předběžně posun do nejvyšší krajské soutěže.

Jasného padáka mají naopak Valtice, které zažívají hrůzostrašnou sezonu a nemají ani bod. Pokud by z béčkové skupiny I. A třídy sestupovaly dva celky, vytáhly by si druhého Černého Petra Šlapanice, které už se nemohou vyškrábat z předposlední pozice.


Načítám tabulku ...

Rezerva blanenského béčka (v červeném) může už o víkendu slavit postup do I. A třídy.Rezerva blanenského béčka (v červeném) může už o víkendu slavit postup do I. A třídy.Zdroj: Josef Kratochvíl

I. B TŘÍDA SKUPINA A. I na čele skupiny A I. B třídy se zdá, že dojde velmi rychle k rozluštění postupové tajenky. Blanenská rezerva má pětibodový náskok na Drnovice, k posunu o soutěž výš jí stačí jediná remíza ze dvou posledních kol.

Také ve všech skupinách I. B třídy osud Břeclavi a Tasovic ovlivní počet sestupujících. Jisté je, že budou padat minimálně dva týmy, k čemuž má v Áčku nejblíže Čebín, který ztrácí čtyři body na Rudici. Ta je aktuálně předposlední se čtyřbodovou ztrátou na Křenovice, a je také velmi blízko smutnému konci sezony. V kritickém scénáři však mohou padat hned tři celky, úplný klid tak ještě nemůže být právě v Křenovicích a v Cetkovicích.


Načítám tabulku ...

Šatovští fotbalisté (v zeleném) zůstávají i dvě kola před koncem v čele B skupiny I. B třídy.Šatovští fotbalisté (v zeleném) zůstávají i dvě kola před koncem v čele B skupiny I. B třídy.Zdroj: FK Ořechov

I. B TŘÍDA SKUPINA B. Béčková skupina nejnižší krajské soutěže slibuje v postupové otázce největší drama. Na čele je aktuálně Šatov, který díky nedávné výhře ve vzájemném duelu předstihl Oslavany. Klub ze Znojemska má však dvě kola před koncem jen dvoubodový náskok na dvojici Oslavany a rosická rezerva, která bude čekat na jakékoliv klopýtnutí lídra.

Jistého padáka už má s jedenácti body Miroslav, jinak se ale ještě chystá drama i ve spodku tabulky. Druhému padáku jsou aktuálně nejblíže Jevišovice-Mikulovice nebo Přímětice, které mají shodně dvacet bodů. Při nejhorším scénáři mohou sestoupit klidně oba.


Načítám tabulku ...

Kyjovští fotbalisté (v modrém) dvě kola před koncem vedou skupinu C I. B třídy.Kyjovští fotbalisté (v modrém) dvě kola před koncem vedou skupinu C I. B třídy.Zdroj: Deník/Kryštof Neduchal

I. B TŘÍDA SKUPINA C. Skupině C od úvodu sezony dominuje dvojice Kyjov a Šardice, oba týmy dosud ztratily body jen ve třech zápasech. Postoupit však může jen jeden a v lepší pozici je Kyjov, který má náskok jediného bodu. Výrazně může napovědět neděle, kdy Kyjov míří na hřiště třetích Tvrdonic.

Na dně tabulky je s pouhými sedmi body Moravská Nová Ves, velmi nahnuté už to má i Blatnice pod Svatým Antonínkem, která z předposlední příčky ztrácí pět bodů na Kostice. Ty budou pozorně vyhlížet vývoj ve vyšších soutěžích, v nejhorším případě totiž i dvanáctá příčka může být sestupová.


Načítám tabulku ...