A jak jeho slova v kabině zapůsobila? „Doufám, že se to hráčů dotklo, protože s nimi mluvíme, ale reakci člověk nevidí. Sráží nás, že hrajeme vyrovnané partie, ale utkání nejsme schopní dotáhnout k vítězství. Na Dukle jsme drželi míč šedesát procent času, měli pět set přihrávek, což je neuvěřitelné. Ale přesto jsme prohráli,“ vrací se lodivod ke ztracenému duelu.

Pivarníkovi vadí, že hráči nedokážou do utkání přenést kvalitní přípravu. „V týdnu cítíme odezvu. Mužstvo maká a na zápas se připravuje, ale potřebuje si uvědomit, že tréninkový proces je jedna věc a zápas zase druhá. Zatím v tom vidím problém. Hráči trénují poctivě a v utkání pak vidíte, že se schovávají a nechtějí hrát. Nejsme sebevědomí, z čehož pramení chyby. Právě na to jsem je po Dukle chtěl upozornit. Řekl jsem to cíleně, ne v emocích,“ vysvětluje brněnský kouč.

Od hráčů vyžaduje hlavně větší odvahu v soubojích. „Fanoušci nám říkají, ať bojujeme za Brno a to je přesně ono. Musíme jezdit po zadku, být odvážní a hlavně chtít hrát. Tohle nás sráží. Rozhoduje se v šestnáctkách a v nich prohráváme,“ zmiňuje.

V žádném případě ale podle něj tým nehází flintu do žita. „Samozřejmě situace není růžová. Na tréninku však cítím z kluků odhodlání. Nemyslím, že jsme rezignovali. Stále ještě existuje teoretická šance na záchranu. Teorie je jedna věc, ale hlavně záleží, co předvedeme v sobotu na hřišti,“ dodává Pivarník před sobotním domácím utkáním proti Jablonci – nejlepšímu celku jarní části sezony.