Nestává se příliš často, že tým vstřelí dvě branky na hřišti soupeře a nemá ani bod…

Byla to naše hloupost. Při posledním gólu jsem špatně pokryl hráče, který gól dal. Ale chyb jsme udělali víc, měli jsme možnosti, jak gólu zabránit. Příbram hraje o poháry, mohli jsme si vylepšit renomé, ale všechno jde vniveč, když jsme prohráli.

Na všech příbramských brankách se podílel Martin Zeman. Jak je to možné, když jste se na něj připravovali?

Má kvalitu a navíc hraje ve formě. Když vytváří šance, musíme pokrývat zbytek hráčů. Zeman sice odcentroval, ale nepohlídali jsme si ostatní. Při třetím gólu to byla moje chyba. Připravovali jsme se na něj a Bednáře, nakonec nám dá branku Fořt. Neporazil nás však Zeman, porazili jsme se sami.

Vrátil jste se na hřiště, které pro vás v loňské sezoně bylo domácí. Měl jste náladu se s někým pozdravit?

Před a po zápase jsme se chvilku pobavili, ale nechtělo se mi nikde dvacet minut stát. Bojoval jsem tentokrát za Brno a zápas jsme nezvládli.

Chtěli jste odčinit domácí porážku 0:1 s Bohemians 1905, místo toho přišla další prohra.

Kdybychom z těch dvou zápasů měli čtyři body, vládne super nálada. Takhle musíme porazit Jablonec, aby sezona skončila dobře. Jaké jsme si to udělali, takové to máme. Chceme poslední utkání vyhrát, aby ročník skončil dobře pro nás i pro fanoušky.

Věříte, že porazíte Jablonec, který příští rok čeká Evropská liga?

Záleží na středečním finále poháru, jestli postaví nejsilnější sestavu a zvítězí. Uvidíme, kdo nastoupí v sobotu, i když Jablonec má kvalitu i na lavičce. Rozdáme si to s ním na férovku a musíme zvítězit, k tomu potřebujeme být efektivnější. Kdybychom proměnili všechny šance, které jsme měli třeba s Bohemkou, jsme na tom o dost lépe.

Vítězství vás při souhře dalších výsledků může posunout na devátou příčku, prohra vás srazí i na čtrnáctou. Straší vás horší varianta?

Jistě. Takový závěr zkazí dojem z celé sezony, přitom v jarní části jsme až do utkání s Bohemkou a vyjma Sparty s Plzní předváděli slušné výkony, bodovali jsme venku i doma. Nechci skončit čtrnáctý, ale devátý. Když to zvládneme, můžeme se aspoň podívat na tabulkou.

Objevil jste se v širší nominaci reprezentace do 21 let pro závěrečné soustředění v Rakousku před mistrovstvím Evropy. Vydržíte v týmu i po něm?

Potěšilo mě to. Jde o poslední přípravu před Eurem. Teď doufám, že zvládneme zápas s Jabloncem a pak zabojuju o konečnou nominaci. První cíl jsem splnil a udělám maximum, abych si na Euru zahrál. To bude úspěch pro mě i pro klub, který mě celý rok připravoval.

Se závěrem sezony vám skončí hostování ze Zlína. Tušíte, jaká bude vaše další budoucnost?

Jsou tři možnost. Uvidíme, jestli mě Zlín pustí, když postoupí do ligy. Když ne, Brno má o mě zájem a pro mě je jasná volba. Může přijít ještě nabídka odjinud, ale nepředpokládám, že se ozve Chelsea. (úsměv) Před Eurem chci vědět, co bude dál.