Hrdinou hry na čekanou byl nakonec znojemský Petr Zapalač, který šest minut před koncem prvního poločasu vstřelil jedinou branku utkání. Brněnská juniorka tak doma s lídrem třetiligové tabulky prohrála 0:1. „Podařilo se nám jednu akci dotáhnout do konce a držet Brno daleko od vápna, kam se dostali snad jednou nebo dvakrát za poločas,“ těšilo znojemského kouče Michala Sobotu.

Brňané byli celých devadesát minut na umělé trávě v Brněnských Ivanovicích téměř neškodní a hráli zbytečně opatrně. „Hlavně v první půli jsme byli příliš schovaní na vlastní půli. Obdržená branka nás hodně mrzí, protože do té doby se hrálo vyrovnaně,“ upozornil brněnský trenér Petr Maléř.

Bezmocné Brno

Po Zapalačově trefě se hostující tým soustředil už jen na defenzívu. Útoky červenobílých se rozrážely především o znojemského stopera Todora Yonova. „Dělali jsme všechno možné, abychom zlepšili útočnou fázi, ale zakončení prostě nepřišlo. Nepomohli jsme si ani centry ze stran a chyběla nám finální nahrávka,“ smutnil Maléř.

Ve druhém poločase Znojmo znervóznělo a kupilo laciné chyby. Brněnskou hru záložní řady rozhýbal Jaroslav Borák, který ovšem musel v pětašedesáté minutě pro zranění vystřídat. „Pustili jsme Brno zbytečně do tlaku. I tak si ale žádnou šanci nevytvořilo,“ řekl spokojený Sobota.

V poslední čtvrthodince stačil dvaadvacítce borců pro hru jen prostor mezi oběma šestnáctkami. Znojmo hlídalo výsledek, Brňané marně čekali na šance a mohli jen bezmocně přihlížet, jak jim na světelné tabuli ubíhá čas. „Hráli už jenom zkušeně a trpělivě zezadu,“ doplnil Maléř.

Znojmo po nedělní výhře se čtyřiatřiceti body třetí ligu stále vede. Brno drží střed tabulky s dvaceti body a s pětibodovým odstupem od sestupových příček.

Líšeň vyhrála. Na jaře je stoprocentní

Brno - Přes zimu poslední celek Moravskoslezské fotbalové ligy dál válí. Líšeň dokázala vyhrát i ve svém druhém jarním vystoupení. Po překvapivé výhře nad Znojmem si brněnští fotbalisté poradili i s rezervou ostravského Baníku. O vítězství domácího celku 1:0 rozhodl ve dvanácté minutě Bednář. Líšeň díky zisku tří bodů poskočila před Ostravu B na 12. místo.

Bystrc podlehla druhému Zábřehu 0:1

Zábřeh, Brno - Po odloženém prvním jarním kole vstoupili fotbalisté Bystrce do druhé poloviny sezony až v neděli. V první prověrce po zimní přestávce podlehl tým vedený Oldřichem Janusiczou o gól druhému Zábřehu. O výhře domácích fotbalistů rozhodl rohový kop v 63. minutě. Bystrc se po porážce propadla na třinácté, o bod za brněnskými rivaly z Líšně.

MAREK TĚŠÍK
TOMÁŠ VALAŠKOVČÁK