Hosté z Líšně přijeli v řádně oslabené sestavě a šlo to znát. Břeclav si šla od začátku zápasu za svým a hosty zatlačila. Málokdo ale očekával, že strůjcem poločasového dvoubrankového vedení bude mladíček Navrátil, který na pravé straně zálohy dostával hodně prostoru.
O první branku se ale na druhé straně zasloužil Demjanovič, jehož centr usměrnil za záda Sedmidubského právě Navrátil. Za deset minut se opět dostal ke slovu Navrátil, ale jeho dobrý volej obránci zablokovali.
O malou chvíli později si benjamínek břeclavské sestavy připsal druhý kanadský bod, když ideálně našel hlavičkujícího Bielčíka a MSK vedl 2:0. Ještě veseleji mohlo být těsně před poločasem, to by ale Bielčík musel zblízka trefit lépe než do boční sítě.
Slovenský kanonýr měl šanci i v úvodu druhé půle, poté ale domácí vyklidili pozice. Své jisté ale zdaleka neměli.
"Tím jsme si to trochu zkomplikovali, mysleli jsme si, že už se nemůže nic stát," zalitoval domácí trenér Jiří Fryš.
Hostující aktivita byla dlouho bezzubá. Když ale v 76. minutě Břeclavané po špatně rozehraném autu doslova darovali Líšni branku, začalo být na polovině domácích pořádně horko. O dvě minuty později navíc viděl stoper Michal druhou žlutou kartu a tak se schylovalo k další domácí ztrátě bodů.
Jenomže břeclavská defenzíva statečně odolávala. V 89. minutě po rychlé akci navíc pojistil Svoboda domácí vedení i posun v tabulce MSFL.
"Nemůžeme počítat s body, když po poločase prohráváme 0:2. Bohužel se to u nás lámalo nekvalitní defenzívou," vysvětlil trenér Líšně Zbyněk Zbořil, který musel oželet účast několika svých klíčových hráčů.
"Místy, tedy hlavně v prvním poločase jsme předváděli pěkný kombinační fotbal. Bohužel nás výhra stála hodně sil, přitom jsme to mohli dohrát ve větším klidu," uzavřel domácí kouč Fryš.