Kalabiška nemířil, chtěl trefit bránu

Brno - Mohl se stát jedním z hrdinů zápasu. Ukázat, proč si ho brněnský fotbalový trenér Miroslav Beránek vybral a přivedl na jih Moravy.

1.3.2010 1

Jan Kalabiška (vpravo).Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Při největší šanci prvního poločasu v sobotním zápase proti Liberci mu ale chyběl kousek. V souboji tváří v tvář s brankářem střelou jen orazítkoval břevno. „Soustředil jsem se jen, abych trefil bránu. Gólman mi totiž vykryl úhel. Smolně to ale skončilo jen na horní tyči,“ popisuje nová posila brněnských fotbalistů Jan Kalabiška svou největší šanci.

Po utkání si tak notně oddechl. „Nedal jsem gól, ale zaplaťpánbůh, že se nám ho podařilo vstřelit alespoň ke konci poločasu,“ povídá třiadvacetiletý Kalabiška. „Nevadí, že jsem se netrefil, pokud se vyhraje. Horší by bylo, kdyby z toho byla remíza nebo prohra,“ vysvětluje.

Přestože Brňané odehráli prvních pětačtyřicet minut ve velkém tlaku, gól dokázali dát jediný. Ve druhé půli, která se jim už tolik nepovedla, se tak ještě museli strachovat o vítězství. „První poločas jsme na Liberec vlítli. Měli jsme hodně šancí, i já alespoň dvě. Pak jsme se ale zatáhli a nehráli tak dobře. Posledních pár minut bylo nepříjemných. Naštěstí jsme ubránili tři body,“ raduje se. „Ve druhé půli už jsem se nedostal tolik do hry. Chtěli jsme hrát na brejky, ale ty se nám už nevedly,“ kroutí hlavou.

Kalabiška zapadl na kraj nového rozestavení brněnského týmu, kde Beránek sází na tři útočníky. „Je to dobrý systém. Vítězství to potvrdilo,“ myslí si.

Zimní posila klubu si v zápase odbyla ligovou premiéru v brněnském dresu. „Kluci jsou tady v pohodě. Jak v kabině, tak i na hřišti. Rozumíme si. Myslím, že se bude naše spolupráce lepšit zápas od zápasu,“ doufá.

Autor: Tomáš Valaškovčák

1.3.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

SERVIS

Obchod - Doplňování zboží, Brno - 113 Kč/hod 113 Kč Hledáme šikovné brigádníky na doplňování zboží v supermarketu v Brně! Směny dle Vašich časových možností. Náplň práce spočívá v porovnání zboží v regálech, doplňování zboží do regálů, komunikace s vedoucími či kontrola záruční lhůty. Nástup možný IHNED! Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 12 200 Kč Pomocní skladníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: První kontakt telefonicky (Út 9-10 hodin.), Krátkodobé zaměstnání., Kontakt dle telefonické domluvy - nechodit na pracoviště.. Pracoviště: M.a.k. effekt, družstvo - 02, 664 54 Těšany. Informace: Zajfertová, +420 777 853 207. Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 20 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Výšivky, nášivky strojové vyšívání. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadované dovednosti: , Spolehlivost. Praxe., Přátelská komunikativnost. Příjemné vystupování, Smysl pro humor, trpělivost., Upřednostňujeme ženy, ale vezmeme i muže s praxi, profíky., Výplata pravidelně 15 tého., Slevy na oblečení pro zaměstnance, stravenky., Pouze pro OZP.. Pracoviště: Tuči s.r.o.-dornych, Dornych, č.p. 45, 617 00 Brno 17. Informace: Martin Tuček, +420 736 533 887. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 280 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13280 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt telefonicky od 6,30 - 14,30 hod., e-mailem: info@zsbos9.cz, Nástup možný IHNED zástup za nemoc, Zaměstnanecké výhody: obědy. Pracoviště: Základní škola,brno, bosonožská 9, příspěvková organizace, Bosonožská, č.p. 381, 625 00 Brno 25. Informace: Lenka Mgr. Špačková, +420 547 218 242.

Hokejový útočník Marek Kvapil.

Před dvěma lety vyhrál s Kometou titul, nyní Kvapil vede bodování extraligy

Zbrojovka Brno, ilustrační foto

Jihomoravské týmy v reprezentační přestávce? Duel s Baníkem i víc běhání

Brnu k ideálu schází chemie

Brno – První útočná lajna hokejistů Komety šlape tak, jak má. Jenže ty další zatím pokulhávají, nesbírají body, vázne souhra. Ač nasazení a snaha se jim nedá vytknout, prostě schází góly. Alespoň v posledních dvou duelech střelecky procitl Alexander Mallet a přidali se i další, skórovali Leoš Čermák i Bedřich Köhler.

Do Brna míří sportovní superstar. Padesátou Velkou cenu rozzáří Hosszúová

Brno – Drží rekord v počtu vydělaných peněz na prize money za jeden rok. Tolik peněz nevyplavali ani Michael Phelps nebo Ian Thorpe. Je držitelka sedmi světových rekordů a má tři olympijská zlata z Ria. Nyní maďarská plavecká superstar Katinka Hosszúová míří do Brna.

-

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.