O takové rozlučce s kariérou nejspíš sní každý fotbalista. Spoluhráči, s nimiž vybojoval stříbrné medaile na mistrovství světa do dvaceti let. Nejlepší hráči Zbrojovky za posledních dvacet let nebo hvězdný útočník Bony Wilfried hrající v Anglii. Ti všichni jsou přítomni na stadionu v Srbské ulici, kde se s kariérou loučí brněnský záložník Luboš Kalouda.

A jak lépe ji zakončit než zápasem. Na jedné straně stojí Dream Team Zbrojovky za posledních dvacet let a na druhé právě Kaloudovi bývalí spoluhráči doplnění třeba reprezentačním kapitánem Vladimírem Daridou nebo bývalým obráncem národního mužstva Tomášem Ujfalušim. „Je krásné, když si člověk může na konci kariéry zahrát se všemi kamarády, které poznal. Psali celou moji kariéru a moc jim děkuji,“ říká spokojeně Kalouda.

Kaloudova 11 - Dream Team Zbrojovky Brno 7:9Poločas: 3:4. Branky: 24. a 29. Kalouda, 43. Krejčí, 54. Wilfried (pen.), 55. Valenta, 64. Mareš, 78. Wilfried (pen.) – 23., 40., 51. a 80. Švancara, 32. Mareček, 33. Skalák, 49. Křivánek, 59. Kalouda, 83. Střeštík.


Při nástupu na hřiště patří obrovský potlesk Wilfriedovi, jenž v minulé sezoně hrál anglickou Premier League za Swansea. S Kaloudou se dobře zná z angažmá ze Sparty. „S Bonym jsem udržoval vztahy, protože jsme spolu seděli v kabině. Vždy to byl pokorný a pracovitý člověk, ve Spartě začínal od nuly na ubytovně. Vůbec mě nepřekvapuje, jakou má kariéru, protože si ji zasloužil. Strašně moc si vážím, že přijel, jelikož už mohl být čtrnáct dní doma v Africe,“ sděluje jedenatřicetiletý odchovanec Zbrojovky.

Do duelu nastupují generačně pestré výběry. Za Zbrojovku hrají převážně zkušení matadoři, kterým je často přes čtyřicet. To v Kaloudově 11 má většina hráčů i o deset let méně. „Je to těžké, mám asi o deset kilo víc a už se mi nechce běhat,“ směje se bývalý brněnský útočník Tomáš Došek.

I tak ale Zbrojovka v poločase vede 4:3. „Tempo je sice trochu jiné, ale každý stárne a mě to čeká taky. Stárnu pomaleji, protože jsem mezi mladými, což mě nejvíc nabíjí,“ tvrdí dřívější brněnský záložník Pavel Zavadil, který aktuálně hraje v Opavě.

Po prvním poločase, v němž se Kalouda trefuje dvakrát, mění dres a druhou půli hraje za Zbrojovku. Kompletuje hattrick a Brno vítězí 9:7. „Jak moje kariéra začala ve zbrojováckém dresu s číslem devatenáct, chci, aby také skončila,“ dodává Kalouda.