Na stadionu v Srbské ulici se tak v sobotu 2. června uskuteční Dětský den se Zbrojovkou a fotbalové utkání hvězd. „V první řadě byla motivace sejít s kompletním týmem vicemistrů světa a chtěl jsem akci spojit se Zbrojovkou, která má letos čtyřicetileté jubileum od titulu,“ připomněl Kalouda, který v minulém roce ukončil hráčskou kariéru.

Vrchol nabitého doprovodného programu představuje exhibice mezi celky Kaloudova 11 a Dream Team Zbrojovky. V jedenáctce nesoucí jméno iniciátora akce se sejdou vicemistři světa z Kanady doplnění o slavné hráče jako Tomáš Ujfaluši, Václav Svěrkoš, Marek Heinz, Tomáš Řepka, v jednání jsou současní reprezentanti Marek Suchý, Theodor Gebre Selassie, Ladislav Krejčí Krejčí či Vladimír Darida.

Fotbalový brankář Dušan Melichárek.
Záchrana? Body tam pořád jsou a stačí nám je jen sebrat, říká brankář Melichárek

V Králově Poli se patrně ukáže také Bony Wilfried, reprezentant Pobřeží slonoviny, které si renomé udělal v pražské Spartě a hraje anglickou ligu za Swansea. „Jsme velcí kamarádi, seděli jsme vedle sebe v kabině. Přislíbil účast, ale vážně si poranil koleno. Věřím, že se dá dohromady, chce tady být,“ uvedl Kalouda.

Vicemistři světa 2007 a fotbalové hvězdy:
Radek Petr, Tomáš Ujfaluši, Tomáš Řepka, Zdeněk Grygera, Martin Jiránek, Václav Svěrkoš, Theo Gebre Selassie, Marek Suchý, Tomáš Necid, Ján Ďurica, Bony Wilfried a další.

Dream Team Zbrojovky 1998 – 2008:
Dušan Melichárek, Patrik Siegl, Jan Maroši, Pavel Holomek, Richard Dostálek, Jan Trousil, Tomáš Polách, Pavel Zavadil, Jiří Skalák, Jakub Brabec, Jan Polák a další.

Do zbrojováckého Týmu snů vybrali tvůrci projektu pětadvacet hráčů, kteří za posledních dvacet let zanechali v klubu nesmazatelnou stopu. Mezi nimi Luboš Přibyl, bratři Pavel a Patrik Holomkové, Petr Křivánek, Jan Maroši, Petr Švancara, Jan Trousil, Tomáš Polách, Pavel Zavadil, ale i Jakub Brabec, Jiří Skalák či Jakub Řezníček. „Moc se těším a vítám, že se s klukama po čase zase uvidíme, povykládáme si o svých starostech a radostech, protože moc takových příležitostí nemáme,“ připomněl bývalý útočník Pavel Holomek.

Brněnský klub zároveň ocení své legendární hráče, kteří oslavili v roce 1978 mistrovský titul. Definitivně si ho pojistili 12. června před čtyřiceti lety, když Zbrojovka zvítězila na hřišti Trnavy 1:0. „Shodou okolností v Brněnském deníku jsem se dočetl, že tehdy do Trnavy jelo deset tisíc fanoušků. Zvu všechny, kteří pro titul jeli, ale i současné fanoušky. Pojďme si to připomenout a ukázat, že Zbrojovka pořád žije, že lidé na fotbal chodit budou. Chceme někdy v budoucnu zase bojovat o titul,“ vyhlásil Kalouda.

Celodenní program odstartuje turnaj starších přípravek 28 týmů, hodinu po poledni pokračuje na hlavním stadionu dětským dnem s řadou soutěží či vystoupením zpěváka Jakuba Děkana, utkání hvězd začne v pět hodin odpoledne a po něm následuje autogramiáda.

Na snímku Hynek Zohorna.
Nic se neděje. Prohra nás nevykolejila, hlásí útočník Hynek Zohorna

Vstupenka pro dospělé stojí 150 korun, děti a senioři mají lístek za dvacet korun.