Od pěti hodin odpoledne vyběhnou proti Viktorii na trávník v Srbské ulici naposledy v čele s kapitánem Pavlem Zavadilem. Za týden po posledním duelu na hřišti pražské Slavie uzavře svou brněnskou kapitolu a zamíří do druholigové Opavy. „Chystáme se na malý svátek fotbalu a společně s fanoušky se chceme důstojně rozloučit s Pavlem. Těšíme se všichni a věřím, že dvěma výhrami za sebou jsme vyslali dostatečnou pozvánku, aby dorazili i diváci, kteří si dosud nenašli cestu na Srbskou. Doufám, že nás poženou k patřičnému výkonu, abychom je potěšili,“ přeje si brněnský kouč Svatopluk Habanec.

Pro zvětšení klikněte.Zdroj: DENÍK

Fanzóna při domácí derniéře otevírá už dvě hodiny před výkopem a po utkání následuje autogramiáda týmu přímo na hrací ploše. „Máme pro Pavla Zavadila speciální dárek, dostane ho před zápasem,“ poodhaluje Habanec, který patrně dopřeje devětatřicetiletému špílmachrovi ovace stadionu těsně před koncem duelu. „Diváci Pavla budou vyvolávat, ideální stav bude střídat ho, když s Plzní povedeme,“ uvažuje trenér Zbrojovky.

LÍSTKY MIZELY

Na utkání zmizelo v předprodeji téměř pět tisíc lístků a klub očekává návštěvu, která se přiblíží nejvyššímu počtu sezony – na duel se Spartou dorazilo v říjnu 9223 diváků. „Kdybychom překonali Spartu, bude to super, ale optimální odhad počítá s osmi tisíci,“ říká mluvčí klubu Martin Lísal.

Fotbalista Jan Polák.
Určitě jdu i do příští sezony, říká Polák. A těší se na zápas s Plzní

Zbrojovka po vítězství se Zlínem 2:0 a v Příbrami 3:2 už má jistou záchranu a vyhlíží posun z jedenácté pozice vzhůru. Na sedmý Jablonec ztrácí jen tři body. „Chceme vyhrát, tomu přizpůsobíme taktiku. Není co zkoušet. Víme, že někteří hráči skončí a pracujeme na tom, abychom získali plnohodnotnou náhradu. Jednoznačně potřebujeme efektivnější fotbalisty v ofenzivě,“ uvědomuje si Habanec.

Zbrojovka v posledních dvou kolech rázně promluví do boje o titul, protože se střetne s oběma kandidáty. „Neřešíme, zda ho někomu vezmeme, nebo darujeme. Chceme vyhrát, zvlášť s mistrovskou Plzní, a Pavlovi zpříjemnit rozlučku. Je to skvělý kluk v kabině, o jeho přínosu na hřišti se nemusíme bavit, pro nás jde o velkou ztrátu,“ sděluje brněnský obránce Jakub Šural.

Viktoria míří na jih Moravy s jednoznačným cílem, pokud touží po obhajobě titulu. Na vedoucí Slavii ztrácí dva body. „Uvědomujeme, že jedině vítězství nás může s jistotou udržet ve hře o titul. Brno je doma velice silné, navíc jej přijde podpořit hodně lidí. Pokud mu dáme prostor, budeme mít velké problémy,“ upozorňuje plzeňský trenér Zdeněk Bečka.

Ilustrační foto.
Zbrojovka má v moci český titul

Zbrojovka v posledních dvou zápasech slavila díky účinnějšímu stylu, kdy hrozila z brejků, ale neustupuje ze svého plánu. „Ublížilo mi, když jsem řekl, že chceme hrát útočnou hrou, ale tvrdím, že ji hrajeme. Potvrzuje to, že máme čtvrtý nejvyšší počet střel v lize. Druhá věc je, že se to neprojevuje v bodovém součtu. Mužstvo musí umět postupný i rychlý protiútok. Snažíme se o takový mix a budeme hrát dál útočně,“ avizuje Habanec.