„Trénuju už čtyři měsíce, chce to jen něco odehrát, aspoň poločas, abych se do toho dostal," sdělil Deníku Rovnost třiatřicetiletý obránce.

Vyzkoušíte zátěž už v sobotu v pohárovém utkání s Viktorií Žižkov?

Ještě pořád nepřišla transferkarta z Německa, bez níž nic nemůžu. Když přijde, zkusím ve čtvrtek aspoň poločas za juniorku.

Jak jste se dostal do Brna?

Trénoval jsem s Libercem a najednou se ozvalo. Za to jsem byl samozřejmě rád.

V Liberci bydlíte. Nestál o vaše služby?

Trochu jsme se bavili, ale nic bližšího, Liberec teď řeší hlavně evropské poháry. Zbrojovka je pro mě kvalitní varianta. Domluvili jsme se do konce sezony a uvidíme.

Kvůli zlomené zánártní kůstce jste přišel o sezonu. Jak to?

V Německu mi neudělali dobře operaci. Dali mi do nohy cizí kostní štěp, který se nechytil. Vrátil jsem se z Německa a tři měsíce trénoval, ale pak kost praskla a museli to předělat. Zbytečně jsem byl osm měsíců bez fotbalu.

Vaše angažmá v Rostocku skončilo sestupem. Klub o vás pak ztratil zájem?

Tým spadl do třetí Bundesligy, čímž mi skončila smlouva, která byla jen na druhou. Nečekal jsem sestup.

Cítíte se po dlouhé pauze připravený na první českou ligu?

Jasně. Hrál jsem ji několik let, obavy nemám. Když porovnám druhou německou ligu a první českou, je to velký rozdíl, Bundesliga je kvalitnější. Hrál jsem taky nejvyšší rakouskou soutěž, která má vysokou úroveň.

Co říkáte na brněnské mužstvo?

Trénuju s týmem tři týdny a chybí jen víc bodů, aby bylo v pohodě. Kdybych nevěřil, že se odrazí výš, nejdu sem, měl jsem i jiné nabídky. Zbrojovka je schopná se zvednout. Brno nemá hrát v lize o sestup, ale o evropské poháry. To je můj názor.

Do sestavy vám nejspíš pomůže zranění Aleše Schustera…

Dva zápasy byl na stoperu mladý Buchta a nevidím problém, kdybych nehrál. Na šanci si počkám. Jsem rád, že můžu po zranění trénovat.

Z Liberce se znáte s Tomášem Frejlachem. Co vám říkal?

Jsme v kontaktu dlouho, voláme si. Ani nečekal, že do Brna nakonec přijdu.