V lepším rozpoložení tak do pondělního souboje, který na hřišti v Srbské ulici začíná v šest hodin večer, vstupují Brňané. „Bod z Jablonce je dobrý vstup do sezony, ale doceníme ho jedině v případě, že zvládneme duel s Bohemkou. Výkon z prvního utkání nám dodal ještě větší sebevědomí," povídal brněnský kouč Ludevít Grmela.

Fotbalisté Bohemians 1905 v Plzni totálně vyhořeli, ale trenér Zbrojovky varuje před podceněním. „Plzeň není měřítko. Bohemka jako nováček do utkání vletěla, ale pětku můžeme dostat i my jako loni na Slavii, pondělní zápas bude sto a jedna," podotkl.

I klokani slibují, že v Brně předvedou odlišný výkon. „Jedeme tam napravit první utkání a jsem přesvědčený, že se porveme o lepší výsledek. Pracujeme na větším sebevědomí a věřím klukům, že ho v sobě najdou a první ustrašený výkon zapříčinila specifika v Plzni," poznamenal kouč pražského celku Jozef Weber.

Zbrojovka Brno vs. Bohemians 1905.

Klokani v první lize naposledy vyhráli venku v říjnu 2011 na Žižkově, od té doby dvanáct zápasů prohráli. Proti Zbrojovce už vytáhnou letní trumf, bývalého reprezentanta Radka Šírla. „Bohemka je nepříjemný soupeř, hru zakládá na bojovnosti, houževnatosti. Záleží, jak zvládneme ofenzivní část. Když dáme gól, hra se otevře. Věřím, že to půjde," doplnil Grmela.

Za pravdu mu dává statistika. Brno z posledních osmnácti domácích zápasů nedalo gól pouze Slavii. „Doma chceme naplno bodovat. Mužstvo je v takovém rozložení, že si věří na každého soupeře," tvrdil kouč. „V návaznosti na zálohu i útok mohou nastat v sestavě oproti utkání v Jablonci až dvě tři změny," dodal.

Bez Janotky

Zbrojovka kvůli vyloučení v Jablonci postrádá Tomáše Janotku, na kraji obrany jej patrně nahradí Alois Hyčka. „Kádr máme kvalitní, střídání už pro nás neznamená oslabení jako dřív. Všichni jsou plnohodnotní členové týmu," zůstal v klidu Grmela.

Brněnský bek Martin Husár si z Jablonce dovezl zlomený palec na ruce, ale chce hrát. „Trénoval jsem naplno. Nastoupím s ohebnou ortézou a doufám, že mě rozhodčí na hřiště pustí," přál si Husár.

Pražané nedali v první lize gól v šesti z posledních osmi utkání. Na defenzivu se patrně zaměří i dnes. „Po debaklu v Plzni asi nebudou moc útočit, nikam se nepoženou. Budeme hrát do plných a musíme se připravit na jejich brejky," tušil Hyčka.