Brněnská sedmička Švancara, Richard Dostálek, Libor Došek, Tomáš Polách, Martin Doležal, Pavel Šustr (na snímku) a Zdeněk Valnoha se stala součástí celorepublikového projektu #Přihraj Fortuna fotbalová střelnice.

Vesměs se týká jen prvoligových týmů. Brněnská Zbrojovka hraje o soutěž níž, přesto představuje výjimku. „Hledáme zajímavá místa, kde natáčíme, a volba padla na Brno. Hned nás napadlo nádherné místo za Lužánkami,“ vysvětluje pořadatel ze sázkové společnosti Fortuna Tomáš Mutinský.

Akce spočívá v tom, že fanoušci na dálku porovnávají střelecké schopnosti s prvoligovými fotbalisty. Podobně jako v Brně i v jiných městech se sejdou fotbalové osobnosti a za účasti kamer stanoví hodnotu, kterou se před nejbližším domácím utkáním snaží překonat fanoušci. Soutěží, kdo dá za minutu víc gólů ve střelbě z voleje na bránu s gólmanem.

V Brně zápolí s fotbalovými příznivci legendy, přičemž hvězdy si daly dostaveníčko na stadionu za Lužánkami, kam jako první přijela jedna z tváří snahy o obnovu stadio-nu Petr Švancara. „Chodím sem často, když mám nervy a někdo mě štve. Vyvenčím psa, projdu se, jde o ideální místo, kde se uklidnit,“ povídal Švancara.

Ticho stadionu mu vyhovuje, ještě radši ale má, když ožívá. „Je super, že si lidi na něj pořád vzpomenou. Je dobře, když naše brněnské koloseum, jak Lužánkám říkám, něčemu poslouží,“ glosoval známý bavič.

Postupně se za Lužánkami objevila i zbylá šestice bývalých hráčů Zbrojovky.

Nejprve si vyzkoušeli střílet nanečisto a poté začali pálit na ostro. Za šedesát vteřin nakonec zbrojováci překonali brankáře šestkrát. Roli nadhazovače míče o trampolínu se chopil Švancara. O výsledek střelby legend šlo ale až ve druhé řadě. „Podle nás je hodně důležité otevírat diskuzi ohledně osudu tohoto stadionu, k čemuž chceme přispět. Pro fanoušky sportu v Brně jde o hodně významné místo,“ poznamenal Mutinský.

Hvězdy už odstřílely, teď jsou na řadě fanoušci, kteří se pokusí pokořit bývalé profesionály na stadionu v Srbské ulici před středečním utkáním Zbrojovky proti Pardubicím.

Možnost dostanou od čtyř hodin odpoledne do šesti. Kdo vstřelí víc než šest gólů, vyhraje sázenku v hodnotě pět tisíc korun, nejlepší tým desetitisícový poukaz do fanshopu.

#Přihraj v Brně

Kdy: ve středu 17. dubna na stadionu v Srbské ulici od 16.00 do 18.00 před utkáním Zbrojovka Brno – Pardubice

Kdo: tým fanoušků od 2 do 10 hráčů

Co: hráči si na střelnici nahazují míč o trampolínu a snaží se z voleje překonat brankáře, mají na to minutu

Cíl: překonat legendy Zbrojovky, které vstřelily za minutu šest gólů

Výhra: pokud tým vstřelí víc branek než legendy Zbrojovky, získává sázenku Fortuny v hodnotě 5 tisíc korun, nejlepší tým dne dostane poukázku v hodnotě 10 tisíc korun na nákup ve fanshopu Zbrojovky