Podle oficiálních údajů sledovaly utkání tři stovky diváků. Trenéři se shodli, že výběr místa byl nesmyslný. Týmy i fanoušci museli v pracovní den cestovat hodinu i víc. „Vedení všude píše, že se fotbal má hrát pro lidi. K nám by přišla tisícovka. Výběr místa znehodnotil finále,“ ulevil si kouč Lanžhota Milan Valachovič.

Předseda Jihomoravského krajského fotbalového svazu Pavel Blaha ale rozhodnutí brání. „Nedokážu si představit, že by se hrálo na hřišti jednoho z finalistů. Je dobře, že se rozhoduje na neutrálním hřišti,“ míní.

A proč zrovna Znojmo, kde ani místní druholigoví fotbalisté nepřilákají na tribuny davy diváků? Svaz se po dvouleté pauze vrátil k rotaci mezi okresy. „Předchozí dva ročníky se odehrály na brněnském stadionu v Srbské ulici, ale z historického hlediska se při pořádání finálových duelů vždy střídaly jednotlivé okresy. Místo jsme oznámili už v zimě. Utkání mohl hrát tým z blízka, nebo naopak Boskovice, které by jely přes celý kraj,“ vysvětluje Blaha.

Pořádání ve Znojmě se svazu navíc vyplatilo. „Finále na stadionu Zbrojovky přineslo výbornou návštěvu, ale také vysokou finanční zátěž. Znojemský starosta nabídl nadstandardní podmínky, za hubičku se hrálo na druholigovém stadionu. Hrací plocha byla vynikající, stejně jako zázemí,“ bilancuje předseda.

Ani komorní divácká kulisa neoslabila radost Bohunic po vítězství. Ziskem trofeje si vysloužili právo zúčastnit se Poháru Fotbalové asociace České republiky. Možnost nejspíš nevyužijí. „Dostaneme v něm celek z divize nebo třetí ligy, který nás vypráší a končíme. Spíš zůstaneme v krajském poháru, kde je šance hrát dál. Poradíme se s trenérem a týmem,“ hlásí předseda bohunického Tatranu Lubomír Němec.