Před utkáním se Bosonohy nacházely na čtrnáctém místě v tabulce, dva body právě za Vojkovicemi, které díky sobotní výhře přeskočily. „Snažili jsme se hrát ze zajištěné obrany na brejky, což se nám dařilo. Po prvním poločase jsme měli vést už 3:0, šli jsme i dvakrát sami branku. Soupeř hrál dobře, kombinoval, ale žádnou příležitost si díky naší defenzivě nevypracoval. Snažil se, ale myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli,“ prohlásil hrající trenér Bosonoh Daniel Břežný.

Do poločasu Vojkovice zdatně vzdorovaly, dvě rychlé branky Romana Havlíka krátce po pauze však jejich nadějím na bodový zisk zasadily těžkou ránu. V poslední desetiminutovce se navíc ještě dvakrát trefil Jakub Štourač. „Neměli jsme sílu, nedařilo se nám. S výsledkem jsme se snažili ještě něco udělat, ale bohužel jsme si nevytvořili střelecké příležitosti. Z naší strany to byl spíš boj, chyběla nám fotbalovost,“ krčil rameny vojkovický kouč Pavel Pónya.

Jeho svěřencům se po špatném jaru, kdy získali pouze sedm bodů, nedaří zatím ani na podzim, kdy jich mají zatím třináct. „Vyloženě jsme s nikým nepropadli, sráží nás chyby v defenzivě a hrozně se nadřeme na gól, nejsme produktivní,“ postěžoval si vojkovický stratég.

Bosonohy vyhrály podruhé v řadě a vypadá to, že dávají sbohem matným výkonům z nedávné doby. „Vítězství je hodně důležité. Měli jsme zraněné čtyři hráče ze základní sestavy, navíc byl na šest utkání vykartovaný Šíma, z čehož vyplynulo, že jsme se dostali do situace, kdy za nás hráli kluci z béčka,“ poznamenal Břežný.

Šest zápasů včetně pohárového utkání kapitán Jiří Šíma vynechal kvůli trestu za urážení arbitra při utkání s Bystrcí. „Vzhledem k tomu, že jsme spolu s rozhodčím hráli před deseti lety v Bystrci a navíc spolu chodíme na pivo, padlo nějaké slovíčko, které používám, když se bavím s kamarády a ne se sudím. Vzal si to osobně a do zápisu napsal, že jsem jej urážel,“ vysvětlil Šíma.

V předešlých třech kolech pomohl Bosonohám opět i nedávný kouč prvoligové Zbrojovky Richard Dostálek, proti Vojkovicím ale do utkání nenaskočil. „Má nějaká špatná záda, tak jsem mu řekl, ať nechodí. Přináší zkušenosti a největší přínos je, že chce hrát, jelikož jej fotbal baví a má jej rád. Když může, tak jde,“ řekl lodivod Bosonoh.

Vojkovice - Bosonohy 0:4

Branky: 46. a 50. Roman Havlík, 85. a 87. Štourač. ŽK: Kasprij – Štourač, Moučka. Rozhodčí: Libor Kunický – Jiří Krchňák, Jakub Šmíd. Diváci: 80.

Vojkovice: Hejna, Kopečínský (54. Fajgl), Eduard Dvořák (54. Sklenář), Lang, Fiala, Buc (54. Gerlinger), Vacek (76. Lipovský), Horňák, Jakub Dvořák, Kasprij, Tichý.

Bosonohy: Maloň, Moučka, Šíma, Chalupský, Štourač (88. Kulík), Belko, Ondřej Havlík (88. Homola), Roman Havlík, Břežný, Osladil, Burdov.