Bývalý dlouholetý útočník pražské Sparty po pauze dirigoval mužstvo z pozice stopera. „Hrál jsem tak, abych nedělal chyby a hráči na mě pak neměli nějaké argumenty. Zkazil jsem jednu přihrávku po špatné komunikaci s Malíkem," líčil Kotal.

Dvaašedesátiletý kouč ještě občas stíhá odborářskou soutěž v Hradci Králové. „Hraji ji už dvacet let od konce kariéry, společně s lékaři z fakultní nemocnice nastupují i další bývalí fotbalisté jako Ríša Jukl nebo Karel Podhajský. Letos jsme prohráli finále, které jsem kvůli povinnostem v Brně bohužel nestíhal," podotkl.

Na hřišti v Hruškách poznal, co jeho mužstvu schází. „Chyběla mi komunikace mezi hráči. Překvapilo mě, že spolu nemluví o obsazovaní soupeřů, nevarují se navzájem. To jsem jim na tréninku vyčítal. Přece v šedesáti nebudu mužstvo dirigovat, někdo z mladých musí vzít organizace na sebe," zlobil se.

Zbrojovka den předtím odehrála náročnou přípravu v maďarském Györu, kde prohrála 0:2. Po přestávce tak už na trávník nenastoupili zkušení Zavadil, Košťál a Schuster. „Líbilo se mi, že jsme ve druhém poločase dali ještě o dva góly víc než v prvním. I když hráči tvrdili, že nám soupeře v prvním poločase unavili," usmál se Kotal.

Zraněný Lutonský

Potřetí se dočkal pozvánky do reprezentace do 21 let a ani potřetí si nepřipsal premiérový start. Záložník Zbrojovky Milan Lutonský se lehce zranil při tréninku lvíčat a vrátil se do Brna, kde je aktuálně v péči lékařů. Předchozí přípravný duel s Dánskem vynechal, měl nastoupit ve středečním utkání proti Německu.