Po víkendu jste nový kouč druholigové Zbrojovky. Jak jste se dostal na lavičku předposledního cel­ku?
V neděli mě oslovilo vedení klubu, jestli bych tým nepřevzal do sobotního zápasu s Varnsdorfem. Jen jsem se přesunul z Brněnských Ivanovic, kde vedu brněnskou mládež, na Srbskou. Mám týden na to, abych nachystal mužstvo na následující utkání s Varnsdorfem.

Jste tedy jen záskok?
Přesně tak. Mám jisté jen jednou utkání. Jsem ale připravený udělat vše pro to, aby tým zápas zvládl za tři body. Víme, že jsme v nelichotivé situaci, hráči se potřebují vzpamatovat hlavně psychicky. Věřím, že udělají vše proto, aby konečně zase vyhráli.

Dostal jste od vedení nějaký cíl, který máte splnit?
To ne. Vůbec jsme se o tom nebavili.

Berete svou pozici tedy jen jako dočasnou?
Pracuji ve Zbrojovce, hrával jsem za tento klub, považuji se za zbrojováka. Chci pomoci zdejšímu fotbalu, aby šel zase nahoru. Můj úkol je nastartovat mužstvo, aby začalo vyhrávat.

Po sestupu z elitní soutěže ale tým z deseti možností zvítězil pouze jednou.
Mančaft bezesporu má svou kvalitu. Viděl jsem několik utkání, ve kterých si vytvářel šance. Gólové příležitosti ale bohužel neproměňoval, naopak soupeř se trefil a byla z toho porážka. Tak to občas ve fotbale chodí. Akorát podobných zápasů zažila Zbrojovka hodně. Každý nezdařený souboj tým sráží, kluci si přestávají věřit a v tom je problém. Teď potřebujeme aby borci odbojovali utkání a ukázali, že nelichotivou situaci chtějí zlomit.

Máte jen necelý týden na změnu. Jedná se o dostatečnou dobu?
Jde o velmi krátký čas na to, aby se v herním projevu mužstva něco změnilo. V této fázi je problém u hráčů především v psychice. Potřebujeme si promluvit s kluky, nastartovat je, aby si víc věřili. Čeká nás důležitý zápas, který když zvládneme, může jít o první stupínek pro odraz tabulkou výš. Mým cílem je tedy působit na fotbalisty především z psychologického hlediska, potřebují povzbudit.

Kromě sedmi bodů má Zbrojovka na svém kontě také pouze sedm vstřelených branek. Pomůže týmu domluva od téměř padesátigólového střelce nejvyšší české soutěže?
V mužstvu chybí větší hlad po gólech, snaha dostat se do šancí. Fotbalově jsou na tom hráči Zbrojovky dobře, ale když zkazí polovinu přihrávek, je to špatné. Musí pak vynaložit sílu na bránění a zbývá méně energie do útoku.

Naposledy jste trénoval muže v třetiligové Líšni. Nebojíte se druholigové premiéry?
Rozdíl je pouze v tom, že předtím jsem pracoval s amatéry, kteří chodili do práce, kdežto teď mám k dispozici profesionály. U nich musím změnit špatné smýšlení, že teď vše půjde samo. Ba naopak, v současné situaci potřebujeme stavět náš výkon na bojovnosti. Nemusí se nám fotbalově dařit, ale chci vidět maximální nasazení.

Pokud se vám podaří premiéra proti Varnsdorfu, nenaznačovalo vám vedení, že byste mohl u týmu zůstat?
To ne. Dohoda zní pouze na jeden zápas. Co bude dál, zatím nevím. Rozhodne se až po sobotě.