„Museli jsme nějak zareagovat, výsledky ani herní projev nebyly dobré. Jen v posledním týdnu jsme třikrát prohráli,“ říká prezident brněnského klubu Roman Procházka.

Bystrc prohrála v neděli doma s juniorkou Jihlavy 2:3, minulou středu v poháru ČMFS s Fulnekem 0:3 a minulý víkend v Hlučíně 1:3. Po pěti kolech má Dosta čtyři body a krčí se na jedenáctém místě MSFL.

„Situace není dobrá, i když vím, že to bylo zapříčiněno také zraněními klíčových hráčů. V úterý jsme se s trenérem Zbořilem domluvili, že spolupráci ukončíme,“ prozrazuje Procházka. Od Danihelky si slibuje zlepšení. „Bude to nový impuls, navíc už zde trénoval. Samozřejmě zůstává dál i sportovním manažerem,“ avizuje bystrcký prezident.

Zároveň s novým trenérem přichází i posila do útoku. Z druholigové Jihlavy zamířil do Bystrce Vladimír Vácha. „Má prvoligové zkušenosti, góly vždycky dávat uměl. Takže mu věřím,“ říká Procházka. Vácha, který nastoupí už k dnešnímu zápasu s Uničovem, bude v Bystrci do konce června na hostování s opcí. „Zedníček je zraněný a my jsme neměli útočníka,“ vysvětluje bystrcký šéf.

Na spadnutí je i příchod jihlavského záložníka Michala Pacholíka, který už za Bystrc odehrál loňský podzim a podílel se na většině gólů.