Polovinu soutěže zakončili na třetí příčce. „Povedly se nám dva zápasy doma, výsledky asi svědčí o tom, že máme sílu. Dostali jsme jen dva góly za dva zápasy, dali jsme jich šestnáct. Jenže teď přijde dlouhá přestávka a na jaře se můžou dít jiné věci," povídá blanenský kanonýr Jan Koudelka.

Souboj Blanska s Brnem znamenal očekávané vyvrcholení podzimu, jenže na hřišti kraloval domácí celek. „Každá výhra potěší, na tento zápas jsme se připravovali, protože se hrálo o třetí místo a chtěli jsme přezimovat třetí, což se nakonec stalo. Výsledek 7:1 vypadá jednoduše, ale tak snadné utkání nebylo. Hosté pořád hráli na balonu, my jsme docela dobře bránili a od toho se vše odvíjelo. Chodili jsme do brejků a proměňovali šance, povedlo se nám, co v jiných zápasech ne," říká.

Svěřenci Jindřicha Záboje sice soutěž odstartovali výhrou 6:3 s Jihlavou, jenže v dalších čtyřech kolech si připsali tři porážky. „Hlavně bránění nám ze začátku dělalo problém, radši jsme si řekli, že budeme v pěti hráčích na své půlce a vyrážet do brejků, což se nám daří a dáváme z toho góly," líčí český reprezentant v malém fotbale, který v sedmi zápasech nasázel sedm branek. „Je to v pohodě, máme tady však druhého experta," pošťuchuje spoluhráče a nejlepšího střelce soutěže Ondřeje Paděru, který se trefil jedenáctkrát.

Blansko ztrácí na třetí příčce čtyři body na vedoucí Prahu i druhý Most. „Máme ambice zůstat na bedně, zda skončíme druzí, nikdo neví. Potřebujeme uhrávat body venku, protože na jaře tam pojedeme pětkrát a jen dvakrát hrajeme doma. Sílu máme, protože se scházíme v silné sestavě. Musíme hrát pořád jako doteď, bránit a chodit do rychlých brejků. Třeba pro nás liga dopadne dobře a skončíme do třetího místa," přeje si hráč týmu Viktoria Suchý v blanenské soutěži malého fotbalu a RKM Tripoli v brněnské Superlize.

Právě druhý celek soutěže jej svými výkony překvapil. „Praha vůbec, ale druhé místo Mostu s šestnácti body jsem nečekal. Některé výsledky jsou samozřejmě překvapivé a víme, že třeba Příbram doma hrála výborně, Most taky, venku nás čekají těžké zápasy," doplňuje fotbalista třetiligového Prostějova.

Nový projekt Ligy malého fotbalu se mu zalíbil. „Myslím, že se bude pořád zlepšovat a vyvíjet se dopředu, starají se o ni dobří lidé a dělají to dobře. Záleží, jestli jim to vydrží. Když takhle liga pojede dál, jedině dobře pro malý fotbal," dodává třiadvacetiletý Koudelka.