První se na stadionu v Srbské ulici uskutečnil v květnu. „Hrozně se mi líbil, děti si s balonem rozuměly. Byl jsem spokojený, jak velký zanechal ohlas, kolik přišlo lidí a dětí i kolik jich zůstalo v klubu a fotbalu se věnují. Budu rád, když jich opět zaujmeme co nejvíc, abychom rozšířili řady zbrojováků," přeje si patron náboru a ikona brněnského klubu Richard Dostálek.

Jarní nábor přilákal sto dětí, z nichž přes třicet v klubu zůstalo. „Když dorazí opět stovka, bude to pro nás znamení, že jsme kampaň dobře řídili. Snažíme se, aby děti odcházely plné zážitků a měly chuť přijít znovu," povídá šéftrenér přípravek Zbrojovky Vladimír Chaloupka.

nábor zbrojovky Kdy a kde? V úterý na fotbalovém stadionu prvoligové Zbrojovky Brno v Srbské ulici.
Cílová skupina? Ideálně ročníky narození 2008, 2009, 2010.
Harmonogram akce – 
15.00: zahájení, prohlídka kabiny A mužstva
15.30: příchod a představení hráčů A mužstva, rozdělení dětí k jednotlivým stanovištím
17.00: ukončení akce

Stejně jako v květnu se tak účastníci náboru mohou těšit na prvoligové fotbalisty a také prohlídku zázemí A týmu. „První nábor mě nadchl. Se spoluhráči jsme se zapojili do her, děti se ptaly na spoustu věcí. Je pro ně velký zážitek, když přijdou do kabiny a snaží se odpozorovat, jak si hráči třeba připravují kopačky. Pamatuji si, jak jsem to prožíval já," líčí kapitán Zbrojovky a další patron Pavel Zavadil.

Právě trénink s prvoligovými vzory děti k náboru láká ještě víc. „Jsou nadšení, když si na fotbalisty mohou takříkajíc sáhnout. Maminky nám po předchozím náboru děkovaly a říkaly, že děti spí pod nástěnkami s podepsanými kartičkami hráčů," usmívá se šéftrenér přípravek.

Brněnský klub zaměřuje nábor především na děti s ročníkem narození 2008 až 2010, ale uvítá i starší. „Nesnažíme se pouze nabrat hráče, ale zaujmout děti a přivést je k bližšímu zájmu o sport, lhostejno, zda půjde o fotbal či jiné aktivity," podotýká někdejší prvoligový hráč Chaloupka.

Zbrojovka chystá pro děti nově i jazykový kurz angličtiny pod vedením lektorů, který naváže na tréninky. „Není to povinné, ale sport a vzdělání souvisí a rodiče ušetří za dopravu, za jednu cestu dvě akce," sděluje šéftrenér.

Novinku představuje také spolupráce s projektem Lokomoce.cz. Malí fotbalisté jednou týdně v hale v Žabovřeskách pod vedením bývalé basketbalistky a neuroložky Jaroslavy Chlupové dělají koordinační cvičení a učí se správnému pohybu. „Fotbalově jsou na tom dobře, jenže po ostatní stránce hrůza, což je všeobecný jev. Ani žáci v basketbalu se po třech letech nedokáží rozběhnout, natož hrát. Děti začínají příliš brzy s jednostrannou sportovní zátěží, nemají všeobecnou průpravu. 
V patnácti letech si pak třeba přetrhnou vazy v koleni a končí kariéry," poznamenává.

Od října tak s dalšími odborníky v Žabovřeskách rozjede pravidelné cvičení mateřských škol. „Aspoň jednou týdně budou hodinu cvičit, což je nezbytně nutné, aby byli daleko víc připravení na aktivní sport," říká Chlupová.