„Manželce jsem doma říkal, že si první gól dám jako dárek na Vánoce. Jsem rád, že to přišlo dřív," vtipkoval šestatřicetile­tý zadák.

Když jste se prosadil, spadlo to z vás?

Čekal jsem dlouho. Měl jsem výbornou šanci i v Mladé Boleslavi, ale netrefil jsem to. Dokonce mně psal 
i bývalý spoluhráč Tomáš Kaberle. Ptal se mě, jestli ho nepotřebuju na ledě, aby mi to nalil na volej. (úsměv) Jsem rád, že to vyšlo hned po tom, co jsme se kontaktovali. Možná mě nakopne.

Po vaší úspěšné střele jste dostal od spoluhráče Marcela Haščáka puk. To nebývá obvyklé u tak zkušeného hráče, jako jste vy.

Asi z toho chtěl udělat Marcel srandu. Je jeden z těch zápalkářů, kteří umí začít legraci. Jde tomu naproti. Třeba jim to někdy vrátím. Ale doufám, že ještě góly přijdou. Když nějaký bodík občas udělám, budu spokojený. Hlavní je, že jsme vyhráli.

Potrápil jste nedávno i vy někoho kanadským žertíkem?

V kabině mám takového nepřítele Harryho (Tomáše Malce – pozn. red.). Každý den si něco vyvádíme navzájem. Dal jsem mu před zápasem na ranním rozbruslení vodu do helmy a on si přilbu samozřejmě stáhl na hlavu. (smích) Říkali jsme si, že bychom neměli tak blbnout. Ale aspoň je v kabině sranda. S tím pukem to byla tak fajn legrace.

Vystavíte si ho někam?

A proč ne? Harry mi ho nechal v šatně. Některé dárky od diváků si nechávám. Navíc nechci urazit štěstěnu. (culil se)